Тетянин день, або День студента: історія свята, традиції та що не можна робити у цей день

0

25 січня церква відзначає День святої мучениці Тетяни. Святкують цей день і в народному календарі. А ще в народі 25 січня вважають Днем студента. Про історію та традиції цього свята, а також афішу цікавих подій у Києві і Львові – читайте далі.

Тетянин День: історія свята

25 січня у стародавньому Римі народилась дівчина Тетяна, яка вплинула на історію церкви. Тетяна виросла у сім’ї християн. Однак, у той період у Римі було багато язичницьких храмів, в яких практикували жертвоприношення. Християни відмовлялись брати участь у цих церемоніях.

Тож їх силою залучали до язичницьких святкувань. Одного разу схопили і святу Тетяну. Її змусили принести жертву Аполлону. Але під час її молитви статуя ідола впала і розбилася. Після цього дівчину відправили під суд. Її жорстоко катували, кидали до в’язниці, намагалися втопити та, врешті, стратили.

За те, що Тетяна навіть перед обличчям смерті не зреклася Христа, церква визнала її святою та відзначає її свято щороку 25 січня.

Теянин день: традиції свята

Звичайно, в таке свято було прийнято ходити до церкви і молитися святий. До речі, цікаво, що свічки 25 січня потрібно ставити за успіхи у навчанні.
Крім цього господині в цей день робили хлібину у вигляді сонця, покликану повернути світило людям. Кожен з членів сім’ї повинен був з’їсти бодай шматочок, вважалося, що так можна отримати частинку сонця. Дівчата в цей день майстрували невеликі волоті з ганчірок і пір’я.

Ну і, звичайно, як ми вже говорили, у Тетянин день так само відзначали День студента, тому всі молоді люди влаштовували дуже веселі і галасливі гуляння.

Як Тетянин день став Днем студента

Ця традиція зародилась у Російській Імперії. У 1755 році 25 січня російська імператриця Єлизавета відкрила у Москві перший університет. З того часу свято асоціюється із днем студентства. Тетяна також вважається покровителькою студентства.

Щоправда в Україні 25 січня як День студента стає все менш популярним. Українські студенти відзначають свій день 17 листопада.

Що не можна робити у цей день

У цей день популярне ворожіння, особливо, серед дівчат. Звісно, церква забороняє це робити. Також у свято заборонено сваритись. Треба бути миролюбним і добрим та не відмовляти в допомозі нужденним. На Тетянин день не можна залишати дім неприбраним, адже це може накликати на будинок біду.

Коментувати