У цьому році 11-класникам видають картонні атестати

0

Цього року Міністерство освіти прийняло рішення про зміну зовнішнього вигляду і системи друку шкільних атестатів, що може відбитися на їх несвоєчасної видачі в школах.

Заступник керівника відділу департаменту середньої освіти Володимир Божинський заявив, що система друку атестатів, яка існувала в Україні протягом останніх 15 років, давно перестала контролюватися державою.

За його словами, приватна монополія передбачала маніпулювання цифрами та вартістю виготовлення документів, що і стало причиною відмови від послуг колишнього видавництва. У школах вже почали видавати нове програмне забезпечення, куди необхідно заново внести всю інформацію про навчальний заклад і кожного учня окремо.

Зміни в формі видачі атестатів в цьому році торкнуться в першу чергу 11-класників, які повинні отримати документи вже в кінці травня. Чиновники збираються до кінця наступного місяця замовити бланки нових атестатів. Якщо новий державне замовлення на друк документів не буде виконаний вчасно, то випускникам доведеться забирати свій атестат вже після закінчення школи. Оцінки учнів будуть внесені в районних відділеннях освіти або самих школах.

Міносвіти вже заявило про те, що оновлені атестати будуть не пластиковими, а картонними. Але рівень захисту від підробки в нових документах буде набагато вище.

Коментувати