Феєричний виступ каноїстки з Горішніх Плавнів

0

Веслувальники збірної України завоювали 8 медалей (2 золоті, 2 срібні, 4 бронзові) на чемпіонаті Європи, який проходив в Познані з 3 по 6 червня. Це найкращий результат в історії виступів українців на Євро. Наша збірна посіла 5-е місце в загальному медальному заліку.

Український олімпійський екіпаж Людмила ЛУЗАН / Анастасія ЧЕТВЕРІКОВА після двох перемог на двох останніх великих стартах – етапах Кубка світу в Сегеді (вересень-2020 і травень-2021) – був явним фаворитом цього фіналу на дистанції 500 м, в якому було ще три екіпажі-учасника Олімпійських ігор – Угорщини, Білорусі і Німеччини. Тобто, ця боротьба за титул була ще своєрідна прикидка сил перед Токіо, яка пройшла більш ніж успішно — українки завоювали першу золоту медаль в цьому олімпійському виді каное на чемпіонаті Європи і чим, напевно, поколивали впевненість своїх силах майбутніх конкуренток по олімпійським перегонам. Найбільшу конкуренцію нашому «правому» екіпажу склали німки Ліса Ян / Софі Кох, які навіть випереджали наших дівчат після першої половини дистанції, щоправда, лише на 0,2 секунди. Українки потужно провели другу половину дистанції (1:05:944) і не залишили суперницям жодного шансу. Перевага над німкенями, які стали другими, становила більше 1,5 секунди, над угорками – 3 (!) секунди. Блискуча перемога!

Каноїстка Людмила ЛУЗАН (тренери – Микола МАЦАПУРА, Сергій БАТУМАНКОЄВ), яка представляє Полтавську область, перемогла на дистанції 500м і вперше стала чемпіонкою Європи! Це 50-та медаль збірної України в історії участі в чемпіонатах Європи!

«Виступ на трьох інших дистанціях позначився на фізичному стані. Втім, якщо друга, значить, є над чим працювати», — розповідала після фінішу Людмила, яка ніяк не могла повірити, що завоювала 4 медалі чемпіонату Європи. – «Раніше я могла тільки мріяти, але це реальність.»»

Каноїстка Людмила ЛУЗАН ставши срібною призеркою в спринті, завоювавши свою 4 (!) медаль на нинішньому Євро, що не вдавалося нікому в історії українського веслування: 2 золоті, 1 срібна і 1 бронзова. Феєричний виступ!

Байдарка-двійка у складі Дмитра ДАНИЛЕНКА (Вінницька обл.) і Олега КУХАРИКА (Полтавська обл.). Хлопці були дуже розлючені своїм виступом в четвірці, де посіли вчора 9-е місце і тому були дуже мотивовані. План, як розповів в бліц-інтерв’ю Дмитро, був дуже простим: «Від старту до фінішу. Як говорять, на всі гроші». І вони зробили, отже, срібна медаль на 500-метрівці. Маленька смерть так можна описати стан спортсменів після фінішу. Але фізична біль з лихвою окупається медаллю.