Людмила Лузан у списках Форбс та з президентською стипендією. Як держава нагороджує переможців.

0

Кабінет міністрів підтримав проєкт Указу Президента України про призначення стипендій Президента України для видатних та молодих і перспективних спортсменів України з олімпійських видів спорту та їх тренерів.

Стипендії отримають призери Олімпійських ігор у Токіо та їх тренери. Також стипендії призначені чемпіонам та призерам чемпіонатів світу та Європи, молодим спортсменам та їх тренерам.

За перше місце передбачена стипендія в розмірі 16 прожиткових мінімумів, за друге – 15, за третє -14. Стипендії іншим спортсменам та тренерам варіюються від 1,5 до 11 прожиткових мінімумів.

Зокрема стипендію у розмірі 37 215 грн призначено дворазовій призерці Олімпійських ігор, веслувальниці з Горішніх Плавнів Людмилі Лузан. Її тренер Микола Мацапура отримуватиме 11 164 грн стипендії.

Також Людмила потрапила до цьогорічного списку Forbes.

Лузан не відповіла на прохання Forbes розповісти про себе і свої життєві принципи.

“Вона трохи замкнена в собі, нічого не розповідає. Але я бачу її ставлення до тренувань та ідеальне виконання плану”, – зазначив тренер Людмили Микола Мацапура.

До 14 років майбутня чемпіонка світу та призерка Олімпійських ігор із веслування займалася спортивною гімнастикою. Спробувати інший вид спорту Людмила вирішила після чергової травми на тренуванні. Наразі у неї 13 медалей на великих міжнародних змаганнях. Зокрема срібло та бронза на Олімпіаді в Токіо.

Бронзу Лузан виборола в одиночному запливі, а срібну медаль розділила із напарницею Анастасією Четверіковою на дистанції 500 м. За дві перемоги в Токіо спортсменка отримала від держави $135 000. У вересні 2021 року Лузан і Четверікова стали першими в історії цієї дисципліни чемпіонками світу з України у змаганнях на дистанції 500 м.

Коментувати