Полтавщина входить у трійку областей України, де активно розвивається бокс

0

У міжнародний день боксу у Полтавській облдержадміністрації обговорили перспективи розвитку боксу, як одного із пріоритетних видів спорту.

Перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін зустрівся з президентом Полтавської обласної федерації боксу України Михайлом Мельником, старшим тренером збірної Полтавської області з боксу, керівником обласної школи вищої спортивної майстерності Костянтином Семенягою та президентом федерації студентського та шкільного боксу Миколою Петренком. Про це повідомили у Полтавській ОДА.

«Хочу вас залучити до цікавої справи. Нині ми працюємо над стратегією розвитку спорту в області й визначили 6 пріоритетних видів спорту, які формують олімпійські збірні, роблять відомою Полтавщину та приносять великий очковий запас, – розповів Дмитро Лунін. – Серед них, звісно, є й бокс. І нам з вами треба визначити проблеми галузі та перспективи, щоб розвивати дитячий масовий спорт і спорт вищих досягнень».

Виконуючий директор Полтавської обласної федерації боксу України Костянтин Семеняга розповів, що  об’їздив усі райони, подивився в яких умовах діти займаються боксом.

«На Полтавщині бокс розвивається у 12 районах, найбільше у Полтаві, Кременчуці та Горішніх Плавнях, – розповів він. – У нас є дуже серйозний тренерський потенціал, але нема розуміння розвитку боксу у влади на місцях. У Нових Санжарах, наприклад, зал для занять у жахливому стані. Не треба багато грошей, щоб його відремонтувати. У Гадячі теж чудова школа боксу, але діти вимушені орендувати зал і щодня вивішувати та знімати свій інвентар».

Перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін наголосив, що навколо гарних тренерів і формується вид спорту. Тому треба створити всі умови для тренувань: від інвентарю – до відремонтованих приміщень. Також варто збільшити кількість змагань.

«Полтавщина входить у трійку областей України, де найбільше розвивається цей вид спорту, – розповів президент Полтавської обласної організації федерації боксу України Михайло Мельник. – У нас два кандидати в олімпійську збірну, чемпіони Європи, світу. А серед молоді скільки достойних хлопців! Крім того, в області стає популярнішим бокс серед жінок. І треба всіх наших спортсменів захистити і не віддати в Харків чи Київ»

Тренери певні, що в сільській місцевості багато талановитих дітей. У бокс їх треба приводити до 6 класу, а не в студентські роки. Тому мають бути зали в усіх ОТГ та гарна база для тренувальних зборів. Також розглядається питання створення класу боксу в Полтавському спортивному інтернаті, куди б могли приїжджати на навчання обдаровані діти з районів.

Усі проблеми та перспективи розвитку галузі спортсмени пообіцяли обговорити більш детально, представити своє бачення та внести необхідні поправки до Стратегії розвитку Полтавської області, щоб у грудні закласти в бюджет 2021 року необхідні витрати. До цього процесу мають долучитися і місцеві бюджети, і спонсори.

Довідка:

Кращі боксери Полтавщини: Пояцика Денис, Трифонов Олександр, Левченко Денис, Андрійченко Ангеліна, Торська Анжела , Желюк Ганна, Семеняга Микола, Хижняк Олександр, Покуляк Віталій, Вихрист Віктор, Петросян Зоравор, Погребняк Олександр, Таран Кирило, Павловський Євген, Охота Ганна, Усик Артем.

 

Коментувати