У ПОЛТАВСЬКІЙ ОДА ОБГОВОРИЛИ ПОДАЛЬШИЙ РОЗВИТОК ФУТБОЛУ В ОБЛАСТІ

0

Вчора за ініціативи голови Полтавської ОДА Валерія Головка громадська спілка «Федерація футболу Полтавщини» вперше зустрілася з головами футбольних осередків у районах та головами райдержадміністрацій.

Мета зібрання — обговорити проблеми футболу та спланувати подальшу роботу задля його розвитку на Полтавщині. Організатори переконані, необхідність зібратися виникла давно. По-перше, щоб познайомитися і зламати стереотип, що влада окремо, громадський рух окремо, а спорт кинутий напризволяще з надією на благодійників.

Нагадаємо, нещодавно утворилася нова громадська спілка «Федерація футболу Полтавщини», яка об’єднує майже всі райони області і міста обласного значення.

Обговорили, як сьогодні розвивається і яку перспективу має футбол на Полтавщині. До останнього часу не всі мали можливість брати участь у змаганнях. Не зовсім коректно створювався календарний план. Окрема тема — суддівство, участь і перемоги в змаганнях.

— Сьогодні формування стратегії розвитку спорту будь-якого напрямку мусить починатися з аматорів, які цим живуть і опікуються. Бо, коли влада щось нав’язує, це не сприймається на місцях. Цю систему час кардинально змінити, — говорить голова Полтавської ОДА Валерій Головко. — Все це має принципово змінитися. Участь і досягнення в спорті не повинні залежати від фінансових можливостей окремої людини.

Голова Полтавської ОДА Валерій ГоловкоГолова Полтавської ОДА Валерій Головко

Очільник області наголосив, що весь арсенал футболу в області слід привести до відповідності з юридичної точки зору, а саме — зареєструватися в відділеннях юстиції. Не дивлячись на наявність осередків футбольних аматорів, на сьогодні лишаються незареєстрованими футбольні організації Кременчуцького, Лубенського, Глобинського, Гребінківського, Машівського, Миргородського, Оржицького, Гадяцького, Полтавського районів тощо.

Зазначили, що голови федерацій, які зареєструються юридично у відділеннях юстиції, повинні увійти до складу виконкомів, незалежно від того, який це район. Адже скрізь живуть люди, які люблять футбол.

Валерій Головко зауважив, що кожна справа мусить підкріплюватися фінансово, тож, райони, де такі видатки занижені чи взагалі відсутні, повинні внести через програми відповідні зміни до бюджетів протягом першого кварталу цього року — щось за рахунок перевиконання бюджетів, щось за рахунок перерозподілу:

— Ми в рази збільшили фінансування різних напрямків спорту. Якщо ми говоримо про спорт № 1 у світі по масовості й цікавості, то це футбол. І ми повинні дати йому поштовх для розвитку.

На цей рік в області заплановано додаткове фінансування по майданчиках зі штучним покриттям. Планується облаштувати від 30 до 40 майданчиків формату 42×22 метри та забезпечити їх доступність для всіх. Визначенням необхідної кількості та розташування мусять зайнятися федерації на місцях, залежно від концентрації і потреби розвитку футболу. Програма корегуватиметься через сесію облради за спільним поданням голови місцевої федерації та голови РДА.

Депутати обласної ради погодили дедлайн із підготовки фундаментів для штучного покриття — до 1 липня 2018 року. В разі пропущення терміну, покриття передадуть на конкурсній основі. Тому першочергове — визначитися з місцями розташування, станом фундаменту й отримати це покриття.

Паралельно розвиватиметься міні-футбол. Але основним форматом буде влаштування стандартних великих полів, як на полтавському стадіоні «Динамо». Планують також побудувати закритий манеж, на якому змагання проводитимуться в будь-яку пору року. Майданчик побудують на території Полтавського р-ну протягом 2018-19 рр. Це буде четвертий такий об’єкт в Україні, але не останній на Полтавщині, обіцяють ініціатори.

Говорили й про дитячо-юнацький футбол. Частину інтернатних закладів є намір перепрофілювати під спортивні інтернати. Великою проблемою для футболу залишається нечесне суддівство, яке відбиває бажання, як у молоді, так і досвідчених гравців, займатися цим видом спорту.

Виконавчий директор громадської спілки «Федерація футболу Полтавщини» заслужений тренер України Віктор ПожечевськийВиконавчий директор громадської спілки «Федерація футболу Полтавщини» заслужений тренер України Віктор Пожечевський

Виконавчий директор громадської спілки «Федерація футболу Полтавщини» заслужений тренер України Віктор Пожечевський зауважив, що деякі команди відмовляються грати разом з дітьми, а це недопустимо:

— Завжди було три вікові групи. Вища ліга мусить грати з дітьми. Якщо людина 6-7 років займалася футболом, куди вона піде? Займатися іншим видом спорту вже пізно. Як ми можемо викинути 5 команд по 20 дітей? Навіть не звертайтеся до нас, щоб ми першу чи вищу лігу грали без дітей. Цього не буде!

За таке ставлення до молоді обіцяють швидше відмовитися від дорослих команд. Тим більше, фінансування дитячого складу не перевищує зарплату одного гравця з основного складу.

Прес-служба Полтавської ОДА

Коментувати