10 листопада – Міжнародний день бухгалтера

0

Професійне свято всіх бухгалтерів світу відзначається щорічно 10 листопада. Ця дата була обрана не випадково: цього дня в 1494 році у Венеції була опублікована книга «Все про арифметику, геометрії і пропорції», автором якої був Луки Пачіолі.

Луки Пачіолі був названий «батьком бухгалтерії» через те, що в книзі спробував підсумувати знання про математику того часу. Одна з глав цієї книги називалася «Про рахунки та інші записи», в якій Пачіолі описав використання журналів-ордерів і регістрів бухгалтерського обліку. Також він зробив прогноз щодо того, що службовець не зможе спокійно лягти спати до тих пір, поки дебіт не зійдеться з кредитом. У книзі було дано багато інших термінів, прикладів, одним словом, книга містила спеціальні знання, що вимагаються для повноцінної роботи бухгалтера.

Бухгалтерський облік, по суті, існує з моменту оволодіння людьми навичок рахунку. Першим інструментом були пальці рук та ніг. Ази повноцінного бухобліку з’явилися в Стародавньому Єгипті кілька тисячоліть тому, коли придумали письмово фіксувати дії, вчинені з фінансами та субстанціями, що мають матеріальну цінність. У той далекий час бухгалтерів називали писарями. Вони вважалися важливими особами, майже як носій імператорського опахала. Стародавні греки користувалися при веденні бухобліку дощечками, обробленими гіпсом. У Римській імперії посада бухгалтера була також дуже почесною, тому її прагнули надати людям заможним.

Що стосується найменування професії, то слово «бухгалтер» впровадив в обіг римський імператор Максиміліан I в 1498 році. Указ, виданий з волі вінценосної особи, свідчив: «Наказуємо діловода нашої палати, довіреної і старанного писаря, який веде книгу, відтепер називати «бухгалтером». До речі, слово «бухгалтер» в перекладі з німецької означає «тримає книгу», що повністю відповідає суті діяльності «рахівників».

Коментувати