РІЧНИЦЯ ТРАГЕДІЇ 9/11: ХРОНІКА НАЙМАСШТАБНІШОГО В ІСТОРІЇ ТЕРАКТУ

0

11 вересня виповнюється 16 років одному з найбільших в історії людства терактів, в результаті якого протягом 102 хвилин загинуло понад три тисячі людей.

11 вересня 2001 року, у США був здійснений

За місяць до трагедії 9/11 вежі-близнюки застрахували від теракту на 3 млрд
найбільший в історії людства терористичний акт.

За офіційною версією терористи-смертники, які були скеровані екс-терористом №1

У США розгорівся політичний скандал через новий фільм про бен Ладена
Усамою бен Ладеном, на захоплених літаках атакували вежі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку і будівлю Пентагону у Вашингтоні.

Внаслідок атаки загинуло більше трьох тисяч людей. Під час терактів загинули ті, хто перебував у будівлях та на захоплених літаках.

Хроніка подій

О 8:46 літак авіакомпанії American Airlines зіткнувся на швидкості 790 км/год з північною вежею Центру всесвітньої торгівлі. Лайнер, захоплений незабаром після свого зльоту в Бостоні, залив полум’ям кілька поверхів хмарочоса – з 93 по 99-й.

О 9:03 ще один “Боїнг”, який також вилетів з Бостона, на швидкості в 950 км/год, врізався у південну вежу торговельного центру між 77 і 85 поверхами.

За 102 хвилини число жертв 11 вересня сягнуло трьох тисяч людей. Цей трагічний день відкрив нову епоху в сучасній історії.

9:05. Президент Джордж Буш відвідав початкову школу у Флориді. “Другий літак зіткнувся з другою вежею, це напад”, – повідомили йому.

Бушу знадобилося ще кілька хвилин, щоб залишити клас і рівно о пів на десяту ранку зробити свою першу заяву про події в Нью-Йорку.

“Ми переживаємо сьогодні загальнонаціональну трагедію. Два літаки зіткнулися з Центром всесвітньої торгівлі. Схоже, на нашу країну скоєно терористичний напад”, – сказав тоді Буш.

ЗА МІСЯЦЬ ДО ТРАГЕДІЇ 9/11 ВЕЖІ-БЛИЗНЮКИ ЗАСТРАХУВАЛИ ВІД ТЕРАКТУ НА 3 МЛРД

AFP
Трагедія 9/11: погляд в історію
Ще через кілька хвилин, о 9:37, третій “Боїнг” – рейс 77 American Airlines – розбивається біля західної стіни Пентагону у Вашингтоні. Ряд співробітників перебували в цей момент на своїх робочих місцях – у тому числі Шеріл Райфільд.
“Літак наближався з-за пагорба, прямо між шосе і будівлею ВМФ. Я відразу зрозуміла, що це таке, і подумала: не може бути, він повинен зупинитися. Але він все наближався, летів паралельно схилу, похитуючи крилами. Я побачила, як мені здалося, невеликий рух у кабіні пілотів, літак прискорився і врізався прямо в будинок”, – розповіла тоді Райфільд.

Водночас вежі-близнюки продовжували горіти. Люди, що втратили всіляку надію, викидувалися з вікон.

О 9:59, через 56 хвилин після удару, південна вежа Центру всесвітньої торгівлі завалилася каскадом бетону, сталі та вогню. Сила стихії стерла людей в пил – від сотень людей, що знаходилися всередині, не вдалося виявити навіть слідів ДНК.

Але кошмарний для Америки день ще не був закінчений. О 10:03 четвертий “Боїнг”, цього разу United, впав у поле Пенсільванії.

Він був захоплений після зльоту в Ньюарку, штат Нью-Джерсі. Пасажири, що отримали повідомлення про події у Нью-Йорку, вчинили опір терористам, які схоже, направляли цей лайнер у Білий дім.

AFP
Трагедія 9/11: погляд в історію
О 10:28 впала північна вежа, що простояла після удару годину і сорок дві хвилини. О 13:04 Джордж Буш укрився на базі ВПС Барксдейл в Луїзіані і оголосив у збройних силах режим повної боєготовності.
Офіційно встановлено близько 2 тисяч 750 імен з більш ніж 3 тисяч жертв.

 

Коментувати