15 червня вступили в дію закони про розмитнення “євроблях” за новою формулою

0

Згідно з документами, вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п’яти років, які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

Раніше на сайті Офісу Президента зазначили, що сума акцизного податку залежатиме від віку автівки, об’єму та типу двигуна й не залежатиме від її вартості.

За пільговим механізмом може бути розмитнений один автомобіль однієї категорії одного власника.

На пільгове митне оформлення дається 180 днів з моменту набрання чинності законами. Учасники АТО/ООС матимуть змогу скористатися пільговим розмитненням протягом 270 днів.

Під дію цих законів не потрапляють транспортні засоби, якщо вони:

  • не відповідають екологічним нормам “ЄВРО-2” і вище;

  • мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або ввозяться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з тимчасово окупованої території України, визначеної такою згідно із законом.

Як обчислювати суму акцизного податку, яку доведеться сплатити?

«Євробляхи» оподатковуватимуть за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.

Сума акцизного податку визначається за ставкою, що обчислюється за такою формулою: Ставка = Ставка базова + Vе + Fе.

Ставка базова залежить від кількості років, що минули з року виготовлення машини. Якщо їй від 5 до 9 років, базова ставка буде нульовою. 10 років — 25 євро, 11 — 50 євро, 12 — 75 євро, 13 — 100 євро, 14 — 125 євро, 15 і більше — 150 євро.

Vе — це множення об’єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння автомобіля на коефіцієнт, що становить: 0,2 євро для авто з об’ємом двигуна від 2001 до 3000 кубічних сантиметрів; 0,25 євро для авто з об’ємом двигуна до 2000 кубічних сантиметрів та від 3001 до 4000 кубічних сантиметрів; 0,35 євро для авто з об’ємом двигуна від 4001 до 5000 кубічних сантиметрів; 0,5 євро для авто з об’ємом двигуна внутрішнього згоряння понад 5 тисяч кубічних сантиметрів.

Fе — ставка податку для транспортних засобів, оснащених двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем), становитиме 100 євро; для решти — 0.

Коментувати