23 січня – День ручного письма (День почерку)

0

Сьогодні у світі відзначається День почерку або, кажучи більш елегантно, День ручного письма (National Handwriting Day), який засновано з метою нагадати всім нам про унікальність ручного письма, про необхідність практикуватися в ньому, про неповторність почерку кожної людини.

Ініціатором Дня стала Асоціація виробників письмового приладдя (Writing Instrument Manufacturers Association, WIMA), яка і проголосила датою “рукописного” свята 23 січня. Цікаво, що 23 січня народився один з відомих американських державних діячів – Джон Хенкок (23 січня 1737 – 8 жовтня 1793), який першим поставив свій підпис під Декларацією Незалежності. Підпис Хенкока був великим і розмашистим, що і додало авторитету його автору.

Історія розвитку ручного письма обчислюється тисячоліттями, і, можливо, протягом такого ж часу люди намагалися визначити характер тієї чи іншої людини за почерком. Свої думки про зв’язок почерку з духовним світом людини висловлював і Аристотель, і великі італійці епохи Відродження.

У 1875 році французький абат Жан Іполит Мішонер вперше вжив термін “графологія” (від давньогрецької Γράφω – пишу і λόγος – вчення), яким сьогодні визначається область знання про почерк і методи його дослідження в зв’язку з психічним станом особистості. Великий внесок у теорію графології вніс німецький філософ і психолог Людвіг Клагес (10 грудня 1872 – 29 липня 1956).

Сучасні вчені називають сім основних характеристик, за якими можна створити портрет людини – розмір букв, їх нахил та форма, напрямок почерку, інтенсивність натиску, характер написання слів, загальна оцінка почерку.

Графологи вважають, що між особливостями почерку і рисами характеру обов’язково повинен існувати зв’язок, тому що людський мозок підсвідомо “водить” рукою при написанні літер. Роботою мозку, до речі, вони пояснюють і те, що при дорослішанні та зміні характеру почерк людини теж міняється.

Як відомо, вельми важливим знаряддям почерк став для криміналістів. Мета експертів почеркознавства – встановити достовірність того чи іншого документа. Фахівці з наукової експертизи документа повинні досконало знати різноманітні стилі написання. Безумовно, і вони ретельно вивчають всі характеристики почерку, щоб точно встановити особу, яка писала.

Можна припустити, що наукові дослідження, предметом яких є почерк, будуть продовжуватися, і вчені досягнуть більш глибокого розуміння залежності почерку від характеру людини. Можна припустити, що розробники різних мобільних пристроїв і гаджетів створять інструмент, що дозволяє нам писати електронні листи своїм почерком. Але, на щастя, в нашому житті завжди виникають ситуації, коли хочеться написати добрі і невигадливі слова саме своєю неповторною рукою.

Коментувати