25 січня – подвійне свято – День Тетяни та День студента

0

25 січня церква вшановує святу мученицю Татіану Римську – ранньохристиянську мученицю, яку піддавали тортурам за віру при імператорі Олександрі в III столітті.

 

В Україні 25 січня також святкують День студента, оскільки великомучениця Татіана – свята покровителька всіх студентів.

 

Святкування Дня студента проводиться за сприяння Міністерства молоді та спорту України, за підтримки Кабінету міністрів України та Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України і включає ряд просвітницьких, громадських та культурно-мистецьких заходів для молоді та за її участю.

 

У народі в Тетянин день існує багато звичаїв, обрядів і прикмет.

 

В давнину 25 січня дівчата за допомогою всіляких хитрощів намагалися принадити женихів, для чого розстеляли біля дверей будинку спеціальний половічок: хто про цей половик в свято витре ноги, той буде в будинку дівчини частим гостем. Мрійниці, які хотіли одружитися, також майстрували мітлу, яку намагалися залишити в будинку бажаного нареченого – та так, щоб свекруха не знайшла. Втім, досвідчені матері сімейств про цей звичай знали і на поріг пускали далеко не кожну дівчину.

 

Вважалося, що дівчинка, яка народилася в Тетянин день, буде гарною господинею і таку будь візьме заміж.

 

Для цього дня існували прикмети на погоду. Якщо на Тетянин день вигляне сонце – птахи повернуться рано, весна буде ранньою. Якщо ж на Тетяну йшов сніг, вважали, що літо буде дощове, а ось тепла заметіль віщувала посуху і неврожай. Зате якщо небо було ясним, а на дворі стояв морозець – селяни чекали хорошого врожаю.

 

Коментувати