28 січня – Міжнародний День захисту персональних даних

0

Цей день було запроваджено з нагоди відкриття для підписання 28 січня 1981 року Конвенції Ради Європи про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних.

 

Основними принципами обробки та захисту персональних даних, запропонованими зазначеною Конвенцією, стали сумлінність та законність отримання та обробки персональних даних; зберігання персональних даних для визначених і законних цілей та не використання їх у спосіб, не сумісний із цими цілями. Захист персональних даних має здійснюватись із застосуванням відповідних заходів безпеки, що унеможливлює випадкове чи несанкціоноване знищення або випадкову втрату, а також запобігає несанкціонованому доступу, зміні або поширенню персональних даних.

 

В Україні Закон № 2297-VІ “Про захист персональних даних” був ухвалений 1 червня 2010 року.

 

Закон створив правові засади забезпечення захисту персональних даних та привів законодавство України у відповідність до міжнародних стандартів, зокрема Конвенції Ради Європи № 108 про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних та Додаткового протоколу до Конвенції про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних щодо органів нагляду та транскордонних потоків даних (ратифікованих 6 липня 2010 року Законом України № 2438-VІ).

 

Коментувати