72% українців вважають, що дистанційне навчання знизило якість освіти

0

Український інститут майбутнього провів дослідження оцінки настроїв населення щодо стану освіти в Україні.

Дистанційний формат навчання, до якого був змушений перейти майже весь світ, підтримують не всі, українці в тому числі. Для того, аби розібратись, скільки є прихильників дистанційного навчання, а скільки противників, Український інститут майбутнього разом з «Нью Імідж Маркетинг Груп» провели дослідження щодо того, як оцінює населення України нинішній стан освіти.

Майже три чверті громадян, а це близько 72% вважають, що запровадження дистанційних інструментів і методів навчання знизило якість шкільної освіти. У протилежному впевнені лише 9% респондентів. Стільки ж людей (9%) вважають, що за цей час нічого не змінилося.

Навчання заради навчання

70% респондентів зазначають, що, на жаль, питання «Що для вас визначає якісну освіту?» в Україні не обговорюється, тому коли говориться про якість шкільної освіти, відповідь зводиться до принципу: «Вчитися, щоб вчитися», а школа має відповідати одному критерію – «Дитина має хотіти вчитися».

49% українців потребують застосування знань на практиці, тобто половина навіть не очікує, що школа може дати певні практичні знання. Дослідження показало й те, що для 37% українців важливо у школі отримати хорошу оцінку.

Хороший підручник вирішує все – так вважає 71% респондентів.

Коли йдеться про нові підходи у викладанні чи зміни у системі навчання через новітні технології, ми маємо сумну картину. Адже лише 33% українців вважають, що на уроках потрібно використовувати сучасне обладнання і тільки 22% респондентів висловлюються щодо інноваційних методів у викладанні.

Вища освіта у розумінні українців

У цьому питанні є пряма кореляція між віком респондента та його оптимізмом. Адже 65% українців на запитання «Чи є вища освіта запорукою успіху?» відповідають ствердно. Втім,  молодь найменше вірить у те, що вища освіта є запорукою успіху: цю ідею підтримують всього 55%. На тому, що у суспільстві склався певний стереотип щодо того, що освіта є запорукою успіху наголошують 49% респондентів.

Важливо, що:

  • 45% опитаних зазначають, що окрім вищої освіти потрібно мати ще певний фах;
  • 49% вважають, що університет дає змогу спробувати заснувати бізнес з мінімальним ризиком;
  • 61% українців запевняють, що вища освіта – це знайомства і зв’язки на майбутнє.
  • 60% респондентів впевнені, що предмет «Профорієнтація» розв’яже проблему вибору професії;
  • лише 8% опитаних певні, що після школи потрібно взяти паузу у навчанні.

Навчання за кордоном чи в Україні?

Кожен 5-ий респондент націлений на навчання закордоном. Лише 30% цілком впевнені у тому, що здобувати освіту потрібно в Україні. Третина українців вважає, що обираючи між поганим іноземним вишем і хорошим українським, потрібно обирати хороший український.

Довідково.

Дослідження проводилось методом онлайн-опитування серед 1353 осіб по структурованій анкеті з використанням власного програмного забезпечення для проведення опитувань «Lemur». Статистична похибка з ймовірністю 0,95 не перевищує 3,5%.

 

Коментувати