Черговий перерахунок пенсій. Кого торкнеться на цей раз.

0

В Україні з 1 квітня проведуть перерахунок пенсій для тих, хто продовжив працювати після виходу на заслужений відпочинок. Підвищувати будуть розмір самої виплати і прибавку за стаж.

Про це йдеться в законі про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Всього в Україні близько 2,7 млн працюючих пенсіонерів. Розмір пенсії їм перераховують 1 квітня будь-якого року за умови, що у них набралося 24 місяці додаткового стажу.

Як підвищуються пенсії:

  • якщо виконали вимоги щодо стажу (30 років для жінок і 35 років для чоловіків) – пенсію підвищують на 2% прожиткового мінімуму (надбавка за стаж, 35,3 грн);
  • сам розмір “чистої” пенсії збільшується на 2%. Наприклад, якщо ваш розрахунковий розмір пенсії становить 6000 грн, то після 24 місяців додаткового стажу підвищення складе 120 грн.

“Органи Пенсійного фонду щорічно з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому провадиться перерахунок, отримали право на проведення перерахунку”, – йдеться в законі.

Нагадуємо. в Україні з 1 липня прожитковий мінімум для непрацездатних підвищать на 85 грн. В результаті мінімальна пенсія збільшиться на 85 грн до 1854 грн, а максимальна – на 850 грн до 18 540 грн .

Коментувати