Де зараз друкують українські гривні

0

Коли вперше була надрукована сучасна гривня й де банкноти друкуються зараз розповів директор Департаменту грошового обігу Національного банку України Віктором Зайвенко.

Першу серію банкнот номіналами 1, 2, 5, 10 та 20 гривень зразка 1992 року було виготовлено у 1992 році канадською компанією з виробництва банкнот “Канадієн Банкнот Компані” (Канада), а зразка 1994 року – “Томас де ля рю” (Великобританія).

Зараз банкноти друкуються на Банкнотній фабриці Банкнотно-монетного двору Національного банку України, яку було введено в експлуатацію у 1994 році. Річна виробнича потужність Банкнотно-монетного двору становить близько 1,8 млрд. банкнот та 1,2 млрд. монет, що дає змогу повністю забезпечувати внутрішні потреби України.

Папір для банкнот гривень виготовляється Фабрикою банкнотного паперу Національного банку України, що у місті Малин, відкриття якої відбулося у 1997 році.

Загалом на потужностях фабрики за результатами останнього року було виготовлено рекордних 2500 тонн банкнотного та захищеного паперу. Відлитого за один рік полотна цього паперу вистачило б, щоб обгорнути земну кулю по екватору. А виготовленого підприємством за 20 років банкнотного паперу – щоб простелити дорогу на Місяць.

Коментувати