Електрокари виділять за допомогою номерних знаків

0
Як відомо, ще в 2019 році президент України Володимир Зеленський підписав закон №10405, який вводить зелені номерні знаки для електромобілів, а також упорядковує питання руху, паркування та зарядки електромобілів шляхом внесення змін до Правил дорожнього руху та Державних будівельних норм.
З 2020-го вступив в силу закон №10405 про інфраструктуру для електромобілів. Закон був прийнятий, щоб привести українське законодавство у сфері маркування транспортних засобів з електричним двигуном у відповідність з європейськими та світовими нормами.
Він передбачає використання для електричних авто особливих номерних знаків з зеленим кольором шрифту замість звичного чорного. Крім того, в номерах для електромобілів використовуються не тільки символи, ідентичні для латиниці і кирилиці, а й чиста латиниця (вперше в історії). Також законопроект ввів спеціальні поєднання для електромобілів-таксі – вони будуть використовувати маркування TV, TW, TY, TZ (і жовтий фон).
Залишається згадати, що не так давно в Україні законодавчо визначили поняття «електромобіль», «гібрид» і «зарядна станція».

Коментувати