Google запустив віртуальний тур по МКС

0

Google запустив віртуальний тур по Міжнародної космічної станції, повідомляє прес-служба компанії. Екскурсія доступна за допомогою сервісу «Перегляд вулиць» (Street View) на сайті Google Maps.

Автором знімків для віртуального туру став астронавт Європейського космічного агентства Томас Песке, який провів шість місяців на борту МКС як бортінженер.

«Шість місяців, які я провів на Міжнародній космічній станції, важко описати словами, а відчуття від перебування в космосі не передасть жодна фотографія. Під час мого останнього завдання на станції я відзняв простір МКС спеціально для  Google Street View, щоб у всіх користувачів була можливість побувати в цьому унікальному місці і зрозуміти, що значить дивитися на Землю з космосу», – розповів Песке.

Він додав, що до знімків були додані анотації, які допоможуть користувачам краще зрозуміти, що зображено на фото. Так, в коментарях розповідається про тренування і харчування космонавтів, а також про їх наукові експерименти.

Піску пояснив, що через специфічні обмеження в космосі не було можливості зробити знімки Street View за звичайною технологією. Тому команда Street View спільно з експертами НАСА розробила спосіб, який дозволив створити фотографії в умовах невагомості за допомогою звичайної дзеркальної камери та іншого обладнання, що знаходиться на борту.

Під час зйомки космонавту довелося зіткнутися з безліччю проблем через складну організації станції, а також через те, що для фотографування відводився строго обмежений час.

«Все це було б неможливо без команди на Землі, моїх колег на МКС і країн, що об’єднали зусилля, щоб відправити нас в космос. Тепер, коли я побачив Землю зверху, я трохи по-іншому бачу речі навколо. Сподіваюся, що подорож по МКС за допомогою сервісу Street View змінить і ваш погляд на світ», – підкреслив Песке.

Коментувати