Майже половина серед безробітних – українці з вищою освітою

0

Кожен другий офіційно зареєстрований безробітний в Україні має вищу освіту. У той же час у Харкові таких найбільше – аж 87%. Про це під час прес-конференції сказав виконуючий обов’язки керівника Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко,  передає Ukr.Media.

“На обліку в службі на сьогодні близько 45% українців мають вищу освіту. У великих містах, таких як Київ, Харків, Запоріжжя, цей показник вище 80%. У Харкові 87% безробітних на обліку – з вищою освітою. Це свідчить про те, що у нас більшість вакансій для профпрацівників, а у тих, хто шукає роботу, – вища освіта, і цей дисбаланс не дає можливості для швидкого працевлаштування”, – сказав Ярошенко.

В Україні близько 80% випускників загальноосвітніх шкіл йдуть вчитися у внз і лише 20% отримують професійну освіту.

“У Європі ситуація кардинально протилежна: 70% отримують кваліфікацію працівника з інструментом” і 30% – вищу освіту”, – зазначив Ярошенко.

У минулому році кількість вакансій в Держслужбі зайнятості становила 100 тисяч. У позаминулому році було 30 тисяч.

“Ми змінили регламент роботи в центрах зайнятості. Коли людина приходить за допомогою по безробіттю, наш адміністратор пропонує вакансії. Завдяки цьому введенню ми змогли оперативно працевлаштувати близько 45% тих, хто приходив до нас. У нас впроваджена електронна черга, онлайн-співбесіда, відеорезюме, яке ми розсилаємо роботодавцям, відеопрезентація підприємств, гаряча лінія”, – розповів Ярошенко про нововведення.

Коментувати