Медики просять робити щеплення і від кору, і всім без винятку – від дифтерії

0
Сьогодні в Україні є достатня кількість якісних вакцин для того, щоб вакцинувати дітей від кору. Проблеми з наявністю вакцин є в окремих регіонах, де вони скінчилися, або їх було замовлено недостатньо. Про це повідомляє міністр охорони здоров’я України Уляна Супрун на сторінці у Фейсбук. 
Вона також пише, що у МОЗі будуть вдячні за будь-яку інформацію щодо нестачі вакцин у поліклініках чи видачі підробних довідок про вакцинацію. Це допоможе оперативно здійснювати перерозподіли та вживати інші заходи.
Вакцини від дифтерії достатньо: щеплюватися потрібно і дорослим
Україні є чим захиститися і від епідемії дифтерії, про можливість якої попереджають відомі лікарі. Щоб уникнути нової епідемії, в Україну привезуть більше шести мільйонів доз комбінованих вакцин. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.
На даний момент в Україні є три види комбінованих вакцин, які дозволяють імунізувати населення від дифтерії – 9,7 мільйона доз. Цієї кількості цілком достатньо для проведення рутинної імунізації населення проти дифтерії. Крім того восени буде поставка більш шести мільйонів доз комбінованих вакцин, які можуть використовуватися для профілактики дифтерії. Щепитися від дифтерії потрібно не тільки дітям, а й дорослим, причому останні повинні проходити ревакцинацію кожні 10 років.
Як перевірити якість зберігання вакцини
Ми впевнені у якості та безпечності вакцин, які закуповуємо за допомогою UNISEF Ukreine, – пише Уляна Супрун. – Сьогодні українські діти отримують надійну вакцину КПК від кору, паротиту та краснухи – Пріорікс, виробництва Бельгії. Якість вакцини підтверджена ВООЗ. Безпечність вакцини також контролюється під час її доставки до України, регіонів та ваших поліклінік. 
Батьки можуть хотіти особисто впевнитися в надійності вакцини перед тим, як робити дитині щеплення. Для цього можна перевірити термоіндикатори, які показують, чи був дотриманий оптимальний температурний режим під час транспортування вакцини.
Вони є на флаконі вакцини та у картці-індикаторі контролю холодового ланцюга. Термоіндикатор на флаконі – білий квадрат. Він демонструє, що під час зберігання вакцини не було підвищення температури.
Термоіндикатор у картці – сіра позначка біля червоного вказівника ColdMark. Він показує, що вакцина не була заморожена. Якщо вони такого ж кольору, як на зображеннях, ваша вакцина в нормі. Робіть щеплення та отримайте свій захист.
На сьогодні в Києві немає епідемії кору. Таких спалахів захворюваності, які реєструвалися 9-10 січня, більше не було.  Заходи, прийняті КМДА, дозволили зупинити темпи зростання захворюваності. І на 22 січня маємо 121 випадок захворювання на кір. За цей період щеплення зробили вже 23 тисячі осіб, в переважній більшості це діти, –  повідомила директор департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.
У Європі люди опираються вакцинації 
У 2017 році в Україні загалом було вакциновано понад 1,3 мільйона дітей (планові та позапланові щеплення). Жодної смерті внаслідок вакцинації не сталося. З початку спалахів захворіло на кір 6784 людей і 8 померло.
У 2016 та 2017 році спалахи кору також відбулися в Італії, Німеччині, Греції та Румунії. Зниження рівня вакцинації є глобальним трендом. Вакцинація єдиний спосіб захисту від інфекційних хвороб.
Уляна Супрун також повідомила, що є інформація про підготовку деякими силами протестів у регіонах у зв‘язку зі спалахами кору з метою дискредитації медичної реформи.

Коментувати