На період карантину представники бізнесу будуть на пільгових умовах

0

Відповідно до закону тимчасово бізнес звільняється від сплати ЄСВ, скасовуються основні штрафи за порушення податкового законодавства та відкладається обов’язкове впровадження реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

 Ще одне дуже важливе законодавче рішення від 17 березня – Верховна Рада зробила першочергові податкові кроки, спрямовані на підтримку підприємців в форс-мажорних обставин. Парламентарії прийняли за основу і в цілому законопроект №3220 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню Коронавірусної хвороби (COVID-19)».

За відповідне рішення проголосували 359 народних депутатів.

Так, з 1 березня по 30 квітня: звільняються від сплати ЄСВ все фізичні особи підприємці, а також ті особи, хто займається незалежною професійною діяльністю.

Тимчасово скасовуються штрафи і пеня за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, а також несвоєчасне подання звітності по ЄСВ. Скасовується податок на комерційну нерухомість і землю.

Крім того, бізнес звільняється від основних штрафів і пені за порушення податкового законодавства з 1 березня по 31 травня. Ця норма не буде стосуватися порушень зі сплати ПДВ, акцизів і ренти.

На 3 місяці відкладається обов’язкове введення РРО для всіх категорій «спрощенців». Вводиться тимчасовий мораторій на нові документальні та фактичні податкові перевірки і продовження початих. Також внесені зміни щодо мораторію на неподаткові перевірки бізнесу до 31 травня.

Крім того, передбачається кілька пільг для громадян, які звільняються від штрафів і пені за прострочення виплат за споживчими кредитами з 1 березня по 30 квітня. На цей же період для громадян вводиться допомога для тих, хто захворів на коронавірус та знаходиться на самоізоляції.

Коментувати