NASA зацікавилося надзвичайно теплою зимою в Україні

0
Національне управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору Сполучених Штатів (NASA) опублікувало на своєму сайті карту світу з зафіксованими температурними аномаліями. Про це повідомляє прес-служба NASA.

Як зазначається, що наприкінці грудня й на початку січня в деяких частинах світу спостерігається або занадто тепла погода, або сильні морози.

“Ця карта температурних аномалій базується на даних з ультразвукової спектроградіометріі зображення (MODIS) на космічному апараті NASA Terra. Вона показує температуру поверхні землі (LST) з 26 грудня 2017 року до 2 січня 2018 року, в порівнянні з середнім показником 2001-2010 років за такий самий восьмиденний період”, – йдеться у повідомленні.

Червоний колір позначає області, які були більш спекотними, ніж зазвичай; синій – холоднішими, ніж зазвичай. Білі зони на карті – нормальна температура, а сірі зони – недостатні дані, швидше за все, через надмірність хмарного покриву. На карті показано температури поверхні землі, а не температури повітря.

Як відзначили в NASA, більшість регіонів Канади та США страждають від морозів сильніше, ніж в попередні роки. Тим часом Східна Європа (у т.ч. територія України), більша частина Азії і Близького Сходу були аномально теплими. У південній півкулі Антарктида, східна Австралія, південна Африка та Африканський Ріг були теплішими, ніж зазвичай, в той час як погода на Амазонці в Південній Америці, в африканській Сахарі і західної Австралії була прохолодною.

Коментувати