Нова ціна на газ створює ризики підвищення комунального боргу українців.

0

В результаті того, що з травня в Україні діє річний тариф на газ, борги українців за комунальні послуги можуть у підсумку перевищити 100 млрд грн, а тарифи на тепло зростуть на 57%.

Про це написав перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань ЖКП Олексій Кучеренко на своїй сторінці в Facebook.

Кучеренко навів приклад – один з обласних ТКЕ, який вже уклав контракт з НАК «Нафтогаз» за новими цінами та перерахував тарифи за існуючою методикою. Ціна на опалення моментально підскочила на 57% – і це при тому, що Національна комісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ще не затвердила нові розцінки.

«Якщо влада не заспокоїть Міжнародний валютний фонд (МВФ) з їх ідеєю «ринкової» ціни на газ на рівні «імпортного паритету» і не встановить адекватну і справедливу ціну на газ, восени гарантовано буде суспільний вибух», — написав Кучеренко.

Нагадаємо, з 1 травня, в Україні починає працювати «річний продукт» – фіксована ціна на газ, яка діятиме для українців наступні 12 місяців.

 

Коментувати