Олексій Мовчан бажає приєднати «бідних до багатих» у формуванні ОТГ

0

Цікавий кейс з публічної політики, який спостерігав Олексій Мовчан під час процесу обговорення і затвердження перспективного плану Полтавської області.

«Є кілька багатих громад, із реверсними бюджетами і безліч малих і бідних громад, які в принципі мають низькі кадрові і інвестиційні перспективи. Що має зробити якісний урядовець? Приєднати малих і бідних до багатих, щоб розподіл ресурсів на території був рівномірним. Втім, існує фактор того, що малі і бідні громади все-одно прагнутимуть незалежності і збереження status quo на своїй території. Від цього постають політичні ризики для публічного менеджера.

От, наприклад, в передмісті другого за обсягом реверсної дотації в області Кременчука (134 млн грн у 2020 році)  залишилася найбідніша в області Кам‘янопотоківська громада, що не може не засмучувати. При цьому, звичайному жителю Кам‘яних Потоків чи Білецьківки важливіше те, чи буде освітлена вулиця по якій він поведе свою дитину в новий муніципальний басейн чи дитячий садок, або якої якості буде дорога, якою їхатиме швидка допомога чи поліція до його будинку. Якість публічних послуг прямо залежить від їх фінансування. У бідних громад, очевидно, якість публічних послуг буде нижчою, аніж в багатих.

На мою думку, у випадку Кременчука і Кам‘янопотоківської ОТГ маємо звичайну проблему вибору урядовця, якому важливіше політична доцільність, аніж рівномірність розподілу ресурсів. Така помилка завадить у повній мірі відчути результати багатостраждальної реформи децентралізації на окремій території»

Такою думкою поділився нардеп на своїй сторінці у фейсбук.

Коментувати