Перевірки бізнесу 2022. Чого слід чекати.

0

2022 року держоргани запланували близько 30 тисяч перевірок, що у шість разів перевищує плани, які складали на 2021 рік

Водночас підприємці можуть до 15 листопада відмовитися від комплексної перевірки, для чого їм потрібно подати письмову заяву до Державної регуляторної служби.

Наразі є лише проєкт плану комплексних перевірок (його ще не затвердили,  – ред.) передбачає 29916 таких заходів, тоді як план на 2021 рік передбачав 4,9 тисячі перевірок. Щоправда, потім чиновники його змінили, додавши ще 38,6 тисячі рейдів. Видання не виключає, що план на 2022 теж можуть скоригувати у більшу сторону.

Для відмови від перевірок буде лише одна підстава – наявність помилок щодо підприємства: адреси, тривалості перевірки, назви суб’єкта, ЄДРПОУ або ступеня ризику. Для виправлення помилок треба звертатися до органів держконтролю. Цей план не стосується рейдів податківців – його мають ще опублікувати до 25 грудня.

Керуючий партнер юридичної компанії Ігор Ясько, коментуючи ці плани, зазначив, що збільшення суб’єктів господарювання, щодо яких здійснюватимуть планові заходи контролю 2022 року, безпосередньо пов’язане із наповненням державної скарбниці.

– Карантинні заходи та обмеження вимагають значних державних коштів, що своєю чергою збільшує видаткову частину бюджету. Швидше за все, саме з цієї причини кількість запланованих перевірочних заходів можуть збільшити, – зазначив він і підтвердив, що відмовитися від візитів інспекторів із поважних причин справді можна до 15 листопада.

За словами юриста, у такому разі перевірки проводитимуть не за комплексним планом заходів державного нагляду (контролю), про який йшлося вище, а згідно з датами у планах кожного окремого “контролера”. Час візитів перевіряючих у них відрізняється.

 

Коментувати