Пілоти дронів. Нова європейська професія започаткується в Украіні.

0

Дистанційні пілоти безпілотних повітряних суден – без перебільшення професія майбутнього. Робототехніка та автономні системи, зокрема дрони, мають вирішальне значення для підвищення продуктивності праці. І, як наслідок, для економічного розвитку.

Звіт PricewaterhouseCoopers, опублікований в травні 2016 року, зазначив, що широке використання безпілотних повітряних суден у повсякденному житті потенційно вестиме до зростання в традиційних галузях промисловості, яке оцінюється в 127 млрд доларів А глобальні витрати на виробництво дронів – як для державного, так і для цивільного сектору – досягнуть 93 млрд доларів протягом наступних десяти років.

Цей новий динамічний ринок потребуватиме своїх правил, з одного боку, і регуляторного спрощення з іншого, щоб працювати максимально ефективно. А цього можна досягти лише якщо всі будуть впевнені у безпеці такої діяльності. І будуть знати, що БПС-ами керують досвідчені дистанційні пілоти.

Мета інформаційної кампанії #EUкраїна, яка проходить з ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, за підтримки European Union in Ukraine та проєкту Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності та принципи втілюються в різних сферах і змінюють на краще життя українців.

У 2019 році Державна авіаційна служба розробила Зелену книгу «Професія майбутнього: розбудова системи підготовки дистанційних пілотів БПС» для профільної дискусії, результати якої впливатимуть на формування публічної політики в цій сфері. Але всі згодні з тим, що підготовка українських дистанційних пілотів має проходити за стандартами ЄС, де безпека польотів й приватність третіх осіб ставиться на перше місце.

Так разом з Європейським Союзом Україна поступово опановує нову професійну галузь з її вражаючими економічними перспективами.

Це – євроінтеграція!

Коментувати