Пішоходів штрафуватимуть за розмову по мобільному на проїжджій частині

0

У Верховній Раді зареєстрований законопроект №4100 від 18.02.2016 року, яким пропонується заборонити пішоходам і пасажирам автотранспорту користуватися мобільними телефонами і встановити покарання за подібне порушення.

Забороняється користуватися засобами зв’язку, в тому числі засобами hands free (провідні та Bluetooth-гарнітури, навушники і т.д.) пішоходам – при переході проїжджої частини або залізничної колії, а пасажирам – під час посадки і висадки з транспортного засобу.

Також нардепи збираються внести зміни і до Кодексу «Про адміністративні порушення», передбачивши там відповідальність за використання засобів зв’язку під час переходу проїзної частини або залізничної колії – штраф у розмірі 51 грн. Якщо ж при цьому була створена аварійна ситуація – порушнику буде загрожувати штраф в 170 грн або громадські роботи на 20-40 годин. При цьому відзначимо, що відповідальність за розмови по «мобілці» під час висадки і посадки з транспорту встановити забули.

Мета законопроекту – підвищити безпеку дорожнього руху для пішоходів і пасажирів автотранспорту. Зазначимо, що майже кожен п’ятий пішохід, який перетинає проїжджу частину дороги або залізничні колії, під час руху користується мобільним телефоном, при цьому його увага зосереджена на розмові, а не на власну безпеку.

Коментувати