Податкова з 2022 почне контролювати покупки українців

0

У податковій службі розчаровані тим, що українці проігнорували податкову амністію, і вирішили з 2022 запровадити непрямі методи контролю доходів населення через великі покупки.

Про це виданню Обозреватель розповіло джерело в Державній податковій службі. За його словами, українці дуже неактивно беруть участь в податковій амністії (можливість легалізувати тіньові доходи зі сплатою невеликого податку), але пройде кілька місяців і вже у 2022 році податкова почне діяти.

Перевіряти будуть покупки, майно. І в цій ситуації доводити легальність походження доходів доведеться не податковій, а українцеві. І якщо не змогли пояснити, звідки взялися гроші на покупку будинку або машини, доведеться заплатити прибутковий податок у розмірі 18% від тієї суми, яку планували витратити.

Нагадаємо, 15 червня Верховна Рада схвалила законопроект №5153 про стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом введення добровільного декларування фізичними особами належних їм активів і сплати одноразового збору в бюджет.

У вересні Верховна Рада ухвалила необхідний для податкової амністії закон про стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян.

Документи передбачають у період з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року провести одноразове добровільне декларування активів фізичних осіб. Така дата була пов’язана з початком роботи Бюро економічної безпеки, запуск якого згодом перенесли до кінця листопада.

З моменту старту податкової амністії 1 вересня, громадяни України задекларували активів на понад 56,5 млн грн у різних валютах, а до бюджету надійшло 3 млн грн платежів.

 

Коментувати