Посилення боротьби з правопорушеннями у сфері охорони довкілля має бути одним з основних пріоритетів кримінальної політики – Президент

0
Посилення боротьби з правопорушеннями у сфері охорони довкілля має бути одним з основних пріоритетів кримінальної політики. Про це Президент Володимир Зеленський наголосив у відеозверненні, записаному для спільної наради керівників правоохоронних та інших державних органів з питань дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, протидії кримінальним правопорушенням проти довкілля.

“У людства немає запасної планети. В українців немає запасної України. Посилення боротьби зі злочинами у сфері екології має бути серед пріоритетів кримінальної політики. А українська природа має бути чистою та безпечною для здоров’я і життя”, – зазначив Зеленський.

Конституція України гарантує кожному громадянину право на безпечне для життя та здоров’я довкілля. Водночас, за словами Глави держави, сьогодні погіршення якості повітря, питної води, продуктів є актуальною проблемою, що має негативний вплив на тривалість життя, захворюваність, і це питання турбує увесь світ.

Президент Володимир Зеленський 12 березня підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, на торфовищах та землях інших категорій» № 1259-ІХ.

«Сьогодні можу сказати вам: у нас немає запасної України. Вона має бути квітучою, мальовничою, з прекрасними лісами, чистими морями, річками, озерами та чистим повітрям, яким на повні груди будуть дихати наступні покоління українців. А всі, хто заважає цьому – від злочинців до державних службовців, що їх прикривають, мають споглядати чисте українське небо через ґрати», – резюмував Володимир Зеленський.

Коментувати