«Правила пожежної безпеки у житловому секторі»

0

Зараз, у зв’язку з настанням холодної пори року, прагнучи зігріти свої оселі, громадяни активніше використовують електрообігрівачі, пічне опалення, вдаються до інших, не завжди безпечних методів обігріву. У такі періоди в рази збільшується статистика загорянь у житловому секторі, які нерідко призводять до трагічних, часто непоправних наслідків.

 

Основними причинами загорянь у житловому секторі є необережне поводження з вогнем, паління, порушення правил монтажу електромереж та експлуатації електрообладнання, несправність системи пічного опалення.

 

Багато людей не застосовує на практиці правила пожежної безпеки і згадує про них, коли вже нічого не можна виправити. Тому важливо пам’ятати, що пожежна безпека – це не результат, а постійний процес.

 

Як діяти при пожежі у приміщенні:

 

негайно викличте рятувальників за номером 101 (виклики безкоштовні);

 

До приїзду пожежників:

 

відімкніть електропостачання до осередку горіння;

 

якщо в приміщенні, де виникла пожежа, є люди, вживайте заходів для їх порятунку;

 

починайте гасіння за допомогою вогнегасників, пожежних гідрантів, води з водоводу, піску, землі тощо;

 

невеликі осередки пожежі можна накрити ковдрою, кошмою;

 

якщо пожежа набула великих розмірів – залиште будинок;

 

при виникненні загоряння у суміжних приміщеннях і відсутності можливості самостійно залишити небезпечну зону, усі щілини, через які може надходити дим, закрийте зволоженою тканиною, зачиніться у найбільш віддаленій від осередку загоряння кімнаті або на балконі;

 

якщо ви перебуваєте у висотному будинку, рятуйтеся на даху: використовуйте пожежну драбину, під час пожежі заборонено користуватися ліфтами.

 

Як рятувати постраждалих під час пожежі:

 

перед тим, як увійти в палаюче приміщення, накрийтеся мокрою ковдрою, дихайте через зволожену тканину;

 

двері в приміщення відчиняйте помалу, щоб уникнути посилення пожежі від притоку свіжого повітря;

 

у першу чергу рятуйте дітей, інвалідів та літніх людей; пам’ятайте, що маленькі діти від страху часто ховаються під ліжко, в шафу та забиваються у кутки;

 

побачивши людину, на якій горить одяг, зваліть її на землю, накиньте на неї ковдру (бажано зволожену) і щільно притисніть до тіла;

 

якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх і поповзом пересувайтесь до виходу з приміщення.

 

Якщо виникла пожежа, рахунок часу йде на секунди. Не панікуйте та остерігайтеся: високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів.

 

Ви повинні знати номер Служби порятунку – 101, а також де знаходяться первинні засоби пожежогасіння, та вміти ними користуватися.

 

 

Стеценко Олексій Миколайович, начальник

Комсомольського МС ГУ ДСНСУкраїни у

Полтавські області

 

Коментувати