ЧИ ВПЛИВАЄ НА ЗІР СИНЄ СВІТЛО, ЩО ВИПРОМІНЮЄ СМАРТФОН

0

Шкода, яку наносить синє світло, що випромінюють екрани смартфонів та планшетів, обмежується погіршенням сну користувачів, проте ніяк не впливає на зір. Тривале проведення часу з вашим смартфоном не тільки не зробить вас сліпим, але і не зможе активувати генетичну схильність до втрати зору. Про це повідомляють дослідники Американської асоціації офтальмологів, в яку входять практикуючі лікарі вищої категорії, інформує “24 канал“.

Дійсно, синє світло блокує вироблення гормону мелатоніну. Він відповідає за регулювання циркадних ритмів нашого організму, або, простіше кажучи, змушує нас хотіти спати вночі, а вдень – не спати. Тривала дія синього світла збиває біологічний годинник, змушуючи його йти із запізненням і, тим самим викликаючи безсоння, але ніколи – сліпоту.

Як і багато міфів, чутки про те, що синє світло провокує прояву міопії (короткозорості), а в окремих випадках викликає й інші, ще більш небезпечні хвороби очей виник буквально на рівному місці.

Лікарями-офтальмологами дійсно констатувалися випадки тимчасового погіршення зору при тривалій взаємодії зі смартфоном або планшетом в темний час доби. Правда, даний ефект може проявлятися тільки якщо дивитися на екран одним оком, а інше тримати закритим. Саме через те що одне око споживає світло, а інше не сприймає нічого, крім темряви, виникає дезорієнтація мозку, тому може виникнути хвилинне погіршення зору.

Ще один міф, який розвінчала Американська асоціація офтальмологів, – користь окуляр з напиленням для захисту від синього світла. Як відзначають автори проведеного дослідження, їх ефективність не отримала стовідсоткового підтвердження в ході множинних експериментів, а єдиним способом уберегти себе від негативного впливу синього світла як і раніше залишається мінімізація часу, проведеного з електронними пристроями.

Коментувати