Сьогодні Всесвітній день діджея

0

Сьогодні, 9 березня, в Україні та інших країнах світу відзначають Всесвітній день діджея.

Всесвітній день діджея бере початок з рішення ЮНЕСКО в 2002 році. Ініціаторами стали організації World DJ Fund і Nordoff Robbins Music Therapy.

Nordoff Robbins Music Therapy спеціалізується на лікуванні захворювань за допомогою прослуховування музичних творів. Спочатку свято замислювався як благодійна акція. Дата приурочена до прояву милосердя, яке прийнято влаштовувати в першому місяці весни.

Ефір радіостанцій, заходи розважального характеру, найчастіше оформляються музичним супроводом. Воно повинно відповідати тематиці, викликати певний настрій у аудиторії. Існують спеціальні працівники, які ведуть подібну діяльність – діджеї. Їм присвячений цей міжнародне професійне свято.

В урочистостях беруть участь всі, хто має відношення до даного напрямку діяльності. У їх числі диктори радіостанцій, що ведуть, співробітники нічних клубів, допоміжний персонал. Професійне свято відзначається викладачами, слухачами, випускниками профільних шкіл і курсів. До ушановувань приєднуються їхні родичі, друзі, знайомі, близькі люди.

Дійство передбачає проведення заходів на радіостанціях, в нічних клубах і подібних до них закладах. Вся виручка, отримана 9 березня, направляється до фондів, що підтримують дітей. Серед учасників присутні широковідомі компанії сфери шоу-бізнесу. До них приєднуються відомі особистості, актори, композитори, виконавці, артисти.

Існує 2 напрямки в професії: представлені на радіо і в нічних клубах. Діджей в ефірі бере участь в мовленні станції, створює перелік композицій, в перервах між ними повідомляє інформацію, веде спілкування зі слухачами, що подзвонили в студію. Він повинен строго стежити за хронометражем кожної частини програми, слідувати стандартам, встановленим компанією. Дана робота більш відповідальна і охоплює у багато разів більшу аудиторію в порівнянні з нічними розважальними закладами.

Співробітник часто повинен володіти спеціальною освітою, отриманим на факультетах журналістики, акторської майстерності. Допускаються випускники курсів. Однією з вимог є володіння ораторським мистецтвом, знання певних напрямків музики, уміння поводитися з технікою.

Коментувати