Ціну на газ встановили на рівні 6,99 грн/куб м: на сайті Кабміну опублікували постанову

0

КабМін Уккраїни опублікував постанову згідно з якою, ціну на газ в Україні тимчасово встановлено на рівні 6,99 гривень за кубометр.

Цей тариф вступає у силу з 1 лютого 2021 лютого і поки діятиме до 31 березня.

Ціна 6,99 грн за кубометр газу розроблена вже з урахуванням податку на додану вартість та плати за транспортування газу.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомляв, що ціна 6,99 грн/кубометр триматиметься до кінця карантину або до кінця опалювального сезону, тобто до кінця квітня. Також Шмигаль повідомив, що Кабмін розробить річний газовий продукт, а це означає, що ціна на газ для населення буде фіксованою упродовж року.

Нагадаємо, що нещодавно в низці міст України відбулися протести громадян проти підвищення цін на газ та електроенергію.

Також, НКРЕКП на своєму засіданні знизив граничний тариф на розподіл газу до 1,79 грн за кубометр.

Регулятор підтримав спільне рішення, напрацьоване Урядом, народними депутатами та профільним комітетом Верховної Ради. Таким чином максимальне зниження тарифу на розподіл становитиме до 30%.

Встановлення граничного тарифу на рівні 1,79 грн не означає, що він буде однаковий для всіх. НКРЕКП визначило найвищу межу тарифу, проте для десятків компаній ця сума буде нижчою.

Найближчим часом у Парламент також буде подана ініціатива, яка має зменшити розрив у тарифах між різними газорозподільчими компаніями та встановлюватиме справедливий тариф на розподіл газу для всіх людей.

 

Коментувати