ЦВК затвердила календарний план підготовки та проведення виборів і призначила вибори у селах, селищах та містах

0

8 серпня Центральна виборча комісія затвердила низку документів, які регулюють підготовку та проведення місцевих виборів, призначених на 25 жовтня цього року. Зокрема, ухвалений календарний план, а також призначені 1441 перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів у 24 областях України.

Так, за планом, до 4 вересня продовжуватиметься формування виборчих комісій і підрахунок орієнтовної середньої кількості виборців у багатомандатних виборчих округах. З 5 вересня почнеться офіційний виборчий процес: визначення місць для агітації, подання заявок місцевих організацій партій на участь у виборах, висування кандидатів, утворення виборчих округів, призначення спостерігачів, представників партій, уповноважених та довірених осіб.

Висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови з 15 до 24 вересня включно.

Передвиборчу агітацію кандидати офіційно зможуть розпочати наступного дня після того, як відповідна ТВК їх зареєструє. Змінити рішення щодо балотування вони зможуть лише до 5 жовтня. Список виборців та іменні запрошення дільничні виборчі комісії отримають до 13 жовтня. Бюлетені виборчі комісії отримають не раніше 22 жовтня.

Також передбачена публікація проміжних фінансових звітів партій. Остаточні звіти мають опублікувати після виборів.

Агітація усіх кандидатів припиняється 24 жовтня. Цей день є так званим «днем тиші». Саме голосування 25 жовтня триватиме з 08:00 до 20:00. Підрахунок голосів триватиме до 6 листопада. Упродовж наступних 20 днів відбуватиметься реєстрація депутатів та формування сільських, селищних, міських та районних рад.

→ Повний календарний план підготовки та проведення місцевих виборів можна переглянути за посиланням.

Щодо останніх — окреме питання. Оскільки внаслідок децентралізації були створені нові, укрупнені райони, то виникла колізія щодо того, який саме орган уповноважений утворювати районні ради. Зараз це питання з’ясовують на рівні ЦВК та міністерств.

Тож поки у Полтавській області призначено вибори у 60 селищних, сільських та міських громадах. Пізніше мають додатися і вибори у районні ради.

Кременчуцький район

 1. Кам’янопотоківська сільська
 2. Оболонська сільська
 3. Омельницька сільська
 4. Піщанська сільська
 5. Пришибська сільська
 6. Градизька селищна
 7. Козельщинська селищна
 8. Новогалещинська селищна
 9. Семенівська селищна
 10. Глобинська міська
 11. Горішньоплавнівська міська
 12. Кременчуцька міська

Нагадаємо, у червні Кабмін погодив останні правки до плану формування територій громад Полтавської області, зменшивши кількість проектних ОТГ з 61 до 60.

У липні Верховна Рада України зменшила кількість районів Полтавської області з 25 до 4. Зміни набудуть чинності вже після місцевих виборів.

 

Коментувати