У світі відзначають Міжнародний день боротьби з фашизмом, расизмом та антисемітизмом

0

9 листопада – Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму. Ця пам’ятна дата відзначається щорічно з 1992 року за ініціативою міжнародного об’єднання «Разом за міжкультурну взаємодію». Мета Дня – поінформувати суспільство про небезпеку поширення фашизму, расизму і антисемітизму, а також нагадати про масові єврейські погроми, що сталися в Німеччині і в Австрії в 1938 році в ніч з 9 на 10 листопада.

Тоді в Німеччині, нібито в помсту за вбивство німецького дипломата євреєм в Парижі, відбувся масовий єврейський погром, який отримав назву «Кришталева ніч» або «Ніч розбитих вітрин».

За ніч нацисти вбили понад 90 осіб, 30 000 євреїв були депортовані до концтаборів. Сотні синагог було спалено дотла, а тисячі вітрин магазинів, що належать євреям, розбиті – звідси й виникла історична назва погрому. Ця ніч 1938 поклала початок Холокосту.

На думку істориків, практично повна відсутність реакції на трагічні події як всередині Німеччини, так і в інших країнах Європи розв’язало фашистам руки і стало стимулом до початку масового знищення європейських євреїв.

Коментувати