Українська ГТС може піти в лізинг

0

За останньою інформацією італійська компанія Snam  і словацька компанія Eustream зацікавлені в тому, щоб отримати в лізингове користування частину газотранспортної системи України. Це питання має бути розглянуте вже на цьому тижні під час проведення щорічної газової конференції за безпосередньої участі менеджменту НАК «Нафтогаз».

Зокрема, в засобах масової інформації вже з’явилось повідомлення про те, що італійсько-словацька пропозиція заслуговує на увагу тільки через запропонований формат можливої співпраці, який не вимагає приватизації, зміни форми власності газотранспортної системи і підземних сховищ газу України. Згода України на подібну співпрацю дозволить продовжувати транспортування російського газу вітчизняною ГТС до ЄС після закінчення десятирічного контракту, складеного у січні 2009 року. Окремі ЗМІ повідомляють про те, що розроблений варіант транзиту газу через газотранспортні системи України, Словаччини, Австрії до Італії вже запропоновано на розгляд Президенту України та Кабміну.

Така зацікавленість Італії полягає в тому, що на сьогодні ця країна є найбільшим імпортером російського газу в Європі і надходить він саме через ГТС України. Тож для італійської компанії Snam і локальних трейдерів запропонований Україні варіант є найбільш економічно вигідним.

Для італійців нагальною зараз є думка влади щодо запропонованого варіанту. Варто зазначити, що в нещодавньому посланні до Верховної Ради Порошенко заявив про закупівлю газу країнами ЄС з 2020 року не на західному, а на східному кордоні України, тому вітчизняна ГТС буде надавати якісні послуги транзиту не РФ, а європейським споживачам.

Коментувати