Увага! З 1 квітня розпочнеться “сезон тиші” на водоймах Полтавщини

0

З наставанням тепла розпочинається нерест риби. Нерест це особливий період у житті водних біоресурсів. Тож управління Полтаварибоохорони повідомляє, що з метою забезпечення охорони та збереження в належному стані середовища перебування, шляхів міграції і місць природного відтворення (нерестовищ ) водних біоресурсів у підконтрольних йому рибогосподарських водних об’єктах встановлено заборону на Дніпродзержинському водосховищі в межах підконтрольної території – з 1 квітня по 9 червня (включно) в усіх інших рибогосподарських водних об’єктах в межах під контрольної території – з 1 квітня по 20 травня (включно).

Також забороняється в період нересту риби проведення будівельних, днопоглиблювальних, вибухових, сейсмологічних робіт, видобуток гравію та піщано – ракушкової суміші, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій, а також будь – яких робіт на водних об’єктах та їх прибережних захисних смугах в межах підконтрольної Полтаварибоохорона території.

На період нересту риби в місцях, які оголошені нерестовищами, забороняється пересування всіх плавучих засобів (за винятком установлених судових ходів, транзитного проходу, виконання робіт по встановленню бакенів і у випадках надзвичайної потреби ( шторм, туман, аварія і т.п.), крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів.

При цьому дозволяється любительський лов риби на період весняно – літньої заборони на лов (добування) водних біоресурсів на Дніпродзержинському водосховищі і малих річках однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з блешнею з берега в межах населених пунктів, за винятком місць нерестовищ.

У період нересту по охороні рибних запасів і водних біоресурсів посилюють активність оперативно – рейдові групи та до їх складу залучаються активісти ГО, працівники державної екологічної інспекції, Національної поліції України ГУ НП в Полтавській області та інші зацікавлені служби.

За порушення ловлі риби в нерестовий період караються, як адміністративною так і кримінальною відповідальністю. Та якщо не порушувати законів, то можна насолоджуватись риболовлею під час нересту.

Управління Полтаварибоохорона просить всіх рибалок у даний період року бережно ставитися до водних біоресурсів, які готуються до нересту. Також у разі виявлення фактів порушення «Правил любительського та спортивного рибальства» просять повідомляти про це управління Полтаварибоохорони.

Перелік нерестовищ на Дніпродзержинському водосховищ і малих річках, на яких любительський лов риби в період нересту заборонений:

  1. Власівська затока ( лівий берег) – від початку садівничого товариства «Будівник», включаючи Самусіївські плавні до затоки Кагамлик. Від корінного берега до фор ватера (600га).
  2. Білецківські плавні(правий берг)- від піонертабору «Чайка» вниз по течії до бувшого рибгоспу «Верхньодніпровець». Від корінного берегу до о. «Зелений», «Динька», «Попівка» – (1400 га).
  3. Внутрішні затоки о.Шаломай.
  4. Івківські плавні (лівий берег)- від входу в річище Контарево до виходу з річища в р.Псьол- (300га).
  5. Від гирла річки Псьол на південну закінченість о.Вовчок вверх до мосту – (100 га).
  6. Кам’яно – Потоцькі плавні (правий берег) – від човної станції КВСЗ- 1 до риб бригади № 2 рибгоспу « Вітеко» ( на теперішній час базу відпочинку «Маяк»)- (400га).
  7. Від вантажного річкового порту Комсомольськ (лівий берег) до Тахтаївського кар’єру ,включаючи Садовські, Келебердянські, Григоро – Бригадировські, Солошинські плавні – від корінного берегу до форватера – (4000га).
  8. Чикалівські, Успенські плавні (правий берег) – від Чикалівського кар’єру до Дереївського кар’єру . Від корінного берегу до фор ватера –(400 га).

9.Гирло р.Ворскла (лівий берег)- від рибгоспу « Ворсклянське» до мосту біля с. Лучки – (1700 га).

  1. Ворсклянська заплава – плавні від. С.Вільховатка до турбази «Жемчужна»( с.Радянське) вглиб водоймища до форватера, включаючи острова Вишняки, Орлянський – (6000 га ).
  2. Від водозабору Редутського щебеневого заводу, вздовж півострова Крячківський з внутрішніми затоками включно з заливом Барбара до пляжу м. Комсомольськ, загальною площею (130 га ).

Примітка в малих річках нерестовищами є всі в межень заплавні водойми річок Псьол, Ворскла в межах Полтавської області, р.Сула на підконтрольній Полтаварибоохороні території .

За даними Полтаварибоохорона

Коментувати