В УКРАЇНІ ЗАПРОВАДЖУЮТЬ ЕЛЕКТРОННУ СИСТЕМУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я E-HEALTH

0

На кожному етапі медичної реформи буде впроваджуватися окремий компонент електронної системи охорони здоров’я e-health.

 
У Міністерстві охорони здоров’я пояснюють, що ці процеси будуть синхронізовані. «У нас починається реформа первинної ланки з того, що пацієнти будуть обирати лікаря, відповідно лікар формуватиме реєстр пацієнтів. Це буде перший електронний продукт, який ми очікуємо. Друге – медична картка, третє (паралельно з медичною карткою) – реімбурсація, електронний рецепт. Далі – госпітальний сегмент», – розповідають у МОЗ.

 
Очікується, що такі кроки спростять звітність і зменшать кількість заповнення паперів лікарями. В майбутньому до бази вводитимуться лише дані про конкретного пацієнта, всі форми звітності будуть генеруватися автоматично. Через інтернет можна буде обрати лікаря, переглянути свою медичну карту чи аналізи. На приватному ринку така практика вже є, тепер це хочуть зробити доступним для кожного на рівні всієї держави.

 
Додамо, що Міністерство охорони здоров’я вже підписало меморандум щодо співпраці у побудові в Україні електронної системи охорони здоров’я між міністерством та представниками громадських організацій, медичного та ІТ бізнесу, профільних експертів, науковців та представників державних органів.

Коментувати