В Уряді хочуть ввести податок на котів, заборонити розводити дворняжок і дозволити поліції облави будинку

0

У Верховній Раді пропонують посилити відповідальність власників та опікунів тварин за порушення умов їх утримання. Відповідний законопроект №7220 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо запровадження обліку домашніх та безпритульних тварин)” зареєстровано в парламенті 20 жовтня.

Проект закону розроблено з метою запровадження обліку та ототожнення тварин шляхом збирання та занесення відповідної інформації до єдиної державної електронної бази даних тварин, яка містить інформацію про всіх зареєстрованих у державі тварин.

Якщо цей законопроект приймуть, які будуть зміни? 

На домашніх котів одягнуть нашийники. 

Основа законопроекту – це повна реєстрація усіх тварин: домашніх, диких, бездомних. За перших заплатять їхні власники, за диких та бездомних – місцева влада. Буде створена реєстраційна база, у яку в обов’язковому порядку повинні будуть потрапити всі тварини, які старше двох місяців. Новопридбані собаки, коти та інші домашні тварини повинні бути зареєстровані в п’ятиденний строк і доставлені у ветеринарну установу, заклад, службу для огляду, імунізації проти сказу і лікувально-профілактичних обробок. При реєстрації тварини, установа, яка здійснює реєстрацію, видає власнику або опікуну зареєстрованої тварини паспорт тварин, жетон (інший відмінний знак), який має бути постійно закріпленим на тварині (на ошийнику або іншим способом), здійснює чипування тварини.  Буде введено обов’язкове відвідування ветеринарних клінік один раз на три роки, не рідше. Якщо сім’я, яка має пухнастика чи собаку, кудись переїжджає, необхідно повідомляти про це ветеринарну службу, теж не пізніше 5 днів

Реєстрація буде платною. 

Українці, у яких живуть коти й собаки, повинні будуть заплатити збір у розмірі 180 гривень. Виправлення різних технічних помилок, допущених при реєстрації тварини, обійдеться у 70 гривень. Чорнобильці, інваліди Великої Вітчизняної війни, учасники АТО, інваліди I і II груп, громадські організації та притулки, органи державної та місцевої влади, а також ті українців, які взяли тварину з притулку, будуть звільнені від збору.

Пологи тільки в розпліднику. 

Розведення домашніх тварин без “породної цінності”, тобто простих безпородистих українцям заборонять. Не можна буде розводити потомство і вдома. Це доведеться робити виключно в племінних розплідниках і кінологічних клубах, що мають відповідну ліцензію.

Штрафи.

Наприклад, умертвіння вагітних котів і собак, їх усипляння в присутності маленьких дітей буде прирівнюватися до жорстокого поводження з тваринами. Карається це, згідно із 299 статтею ККУ, штрафом до 850 гривень або арештом на строк до шести місяців. Окремо виписаний і ряд інших штрафів.

Від 850 до 1700 гривень – за не прибирання екскрементів собаки (за винятком собак-поводирів).
Від 5100 до 20 400 гривень – за використання тварин для жебракування.
Від 5100 до 20 400 гривень – за розведення безпородних домашніх тварин і появу потомства вдома.
Від 3400 до 20 400 гривень – за відмову від стерилізації тварини.
Від 340 до 20 400 гривень з конфіскацією тварини – за продаж котів і собак з рук без документів.

Психіатричні огляди. 

Окремо законодавці визначили перелік потенційно небезпечних порід собак, які підлягають обов’язковому психіатричному огляду, це: акіта-іну, американський бульдог, американський пітбультер’єр, американський стаффордширський тер’єр, англійський мастиф, бельгійський мастиф, аргентинський дог, бельгійська вівчарка, бернський зенненхунд, бордоський дог, бразильська філа, бульмастиф, бультер, доберман, кавказька вівчарка, кане корсо, мастіно неаполетано, московська сторожова, німецька вівчарка, німецький дог, перо преса канаріо, південноросійська вівчарка, різеншнауцер, родезійський ріджбек, ротвейлер, середньоазіатська вівчарка, східноєвропейська вівчарка, тоса-іну, чорний тер’єр, німецький боксер, фокстер’єр, шарпей, ягдтерьер німецький, а також метиси зазначених порід.

Легалізація похорону.

Поховати свого домашнього улюбленця, коли той помер, українець сам не зможе. Згідно із законопроектом, після смерті кішки або собаки власник зобов’язаний буде негайно повідомити про це свою ветеринарну клініку. Труп тварини потрібно буде здати разом з раніше отриманими паспортом і номерним знаком, зазначеним на жетоні. Похорони кота або собаки, за пропозицією депутатів, повинні здійснюватися суто на кладовищах для тварин і в крематоріях, які створять за рахунок місцевих бюджетів.

Контроль. 

Контроль за дотриманням усіх зазначених нововведень пропонується покласти на Національну поліцію. Силовики зможуть приходити до українців додому і перевіряти, чи носить їхній кіт нашийник, чи в належних умовах живе собака, чи не виникло в домашньої тварини “незаконної” вагітності. Крім накладення штрафів, у поліції будуть повноваження тимчасово вилучати в українця домашню тварину до суду.

Коментувати