Відкрито «телефон довіри» проти гепатиту С

0

В Україні з 11 березня 2016 заробив Національний телефон довіри з питань вірусних гепатитів: 0-800-50-33-10.

Для стримування епідемії гепатиту в Україні, проект реалізує Всеукраїнська благодійна організація «Всеукраїнська асоціація громадського здоров’я» (ВАОЗ). Операторами телефону довіри є медичні працівники, а також люди, які подолали цю важку хворобу.

У світі інфекційні хвороби поширюються по багатьом країнам, вражаючи велику кількість людей. Ще в 2013 році ВООЗ оголосила про те, що вірусні гепатити є такими ж глобальними проблемами людства, як ВІЛ, туберкульоз і малярія. Відсутність профілактики гепатиту С, прихований характер клінічних проявів, важкі наслідки зробили це захворювання першочерговою проблемою охорони здоров’я в багатьох країнах світу, в т.ч. і в Україні.

Як відомо, епідемія вірусного гепатиту С в Україні щороку зростає. В даний час, за даними ВООЗ, понад 2 млн. людей в Україні інфіковано гепатитом С, що становить близько 5% населення. А серед уразливих груп населення рівень інфікування досягає 50%. У світі від гепатиту щорічно помирає понад 350 тис. людей, а інфіковані понад 185 млн.

«Поява постійно діючого, безкоштовного Національного Телефону Довіри з питань вірусних гепатитів 0-800-50-33-10 для пацієнтів, що перебувають на лікуванні від вірусних гепатитів або недавно дізналися про свій статус, їх родичів та небайдужих громадян, сприятиме поширенню інформації про доступні способи медичної допомоги, вирішення інформаційних потреб щодо захворювання та шляхи його подолання і профілактики», йдеться в повідомленні.

Час роботи Національного Телефону Довіри з питань вірусних гепатитів: з 9:00 до 18:00.

Коментувати