Вірусолог розповів, які нові штами грипу атакуватимуть українців

0

В Україні початок сезону грипу очікується на кінець грудня 2017 року. Однак цього року до вже “знайомих” українцям штамів вірусу приєднається новий. Про це розповіла завідувач “Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій” МОЗ Тетяна Дихановська в інтерв’ю ТСН.

Новий штам вірусу

У нас змінився штам, який прогнозовано циркулюватиме на території України. Це штам грипу типу А/Michigan/45/2015, подібний A(H1N1)pdm09. Він прийшов на зміну штаму “Каліфорнія”, який ми знаємо як свинячий грип, каліфорнійський грип, пандемічний грип. Він у своєму складі має штам “Мічіган”. Його було виявлено у північній півкулі 2015 року. Там він і циркулював у 2015-16 роках.

Під час аналізу захворюваності ми не бачили там розвитку великих епідемій і тим паче пандемії. Тому ми не очікуємо високого рівня захворюваності зараз в Україні. Але він є тим самим Н1N1, яким ми перехворіли. 56% українців мають імунітет до цього штаму.

Штами вірусу, які будуть в Україні

В Україні будуть поширені штами A/Michigan/45/2015 (H1N1), A/Hong Kong/4801/2014 (H3N2), B/Brisbane/60/2008. “Брісбен” і “Гонконг” у нас вже були. Залишається нам невідомий штам “Мічіган”. Але він має майже ті ж самі характеристики, що і каліфорнійський штам. Тому ми не очікуємо великого підйому захворюваності.

Коментувати