Всесвітній день боротьби з туберкульозом

0

Цей День був заснований в 1982 році за рішенням ВООЗ і Міжнародного союзу боротьби з туберкульозом і легеневими захворюваннями (International Union Against Tuberculosis and Lung Disease – IUATLD) і приурочений до 100-річчя від дня відкриття збудника туберкульозу – палички Коха.

У 1993 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я туберкульоз був оголошений національним лихом, а день 24 березня – Всесвітнім днем ​​боротьби з туберкульозом. З 1998 року він отримав офіційну підтримку ООН.

Туберкульоз – інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. І без відповідного лікування осіб, хворий на активну форму туберкульозу, щорічно може заразити в середньому 10-15 осіб. В даний час щорічно туберкульоз забирає життя 1,6 мільйона чоловік, більшість з яких – жителі країн, що розвиваються. Розвитку туберкульозу сприяє неякісне харчування, споживання токсичних продуктів (тютюн, алкоголь, наркотики), стрес і депресія, деякі хронічні захворювання (цукровий діабет, захворювання крові, ВІЛ).

Символ Дня боротьби з туберкульозом – біла ромашка, як символ здорового дихання. Хоча офіційно сьогоднішня дата була затверджена в 1982 році, але проведення протитуберкульозних заходів почалося в світі ще в кінці 19 – початку 20 століть і ґрунтувалося на благодійну діяльність. Вважається, що саме тоді й народилася ідея Дня Білої квітки, коли в Женеві вперше на вулиці вийшли молоді люди і дівчата зі щитами, посипаними квітами білої ромашки. Вони збирали пожертви для лікування хворих на туберкульоз. Потім дані акції стали проходити і в інших європейських країнах, а продаж ромашок привертала увагу населення і приносила протитуберкульозних організаціям дохід. Так, в Данії та Норвегії право продажу квітки було монополією протитуберкульозних товариств.

Туберкульоз виліковний, і робота в цьому напрямі ведеться постійно, але, на думку ВООЗ, в даний час додається недостатньо зусиль для виявлення, лікування та вилікування кожного пацієнта. З 9 мільйонів чоловік, які щорічно захворюють на туберкульоз, 3 мільйони хворих не проходять лікування. Тому метою проведення Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом є, перш за все, підвищення обізнаності населення планети про глобальну епідемію цієї хвороби і зусиллях щодо її ліквідації, про методи профілактики та боротьби з нею.

Коментувати