Всесвітній день водних ресурсів

0

Всесвітній день водних ресурсів відзначається щорічно 22 березня. Свято встановлено Генеральною Асамблеєю ООН 22 лютого 1993 року, а сама ідея його проведення вперше прозвучала на Конференції ООН з охорони навколишнього середовища та розвитку (ЮНСЕД), яка відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро.

Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів: сприяти прийняттю відповідних заходів для вирішення проблеми постачання населення питною водою, інформувати громадськість про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому.

Щорічно одна з установ ООН призначається координатором заходів Всесвітнього дня водних ресурсів і відповідає за просування нової теми за допомогою співпраці між урядами, приватним сектором, неурядовими організаціями та професійними організаціями.

Йдеться про розвиток на національному рівні освітніх програм, створення і поширення документальних фільмів про проблему охорони водних ресурсів, організації конференцій, круглих столів, семінарів та виставок, присвячених проблемі збереження і розвитку водних ресурсів.

Так, дата, яка припадає на 22 березня, дає можливість нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити громадське розуміння як проблем, так і рішень в цій галузі.

У 2006 році темою Всесвітнього дня водних ресурсів було “Вода і культура”. У 2007-му особлива увага приділялася вирішенню проблеми нестачі води, від якої сьогодні страждають близько 700 млн. чоловік в 43 країнах світу, а до 2025 року з цією проблемою зіткнуться більше 3 млрд. людей.

У 2008 році Всесвітній день водних ресурсів збігся з Міжнародним роком санітарії, що наклало зобов’язання стимулювати заходи з подолання кризової ситуації, в якій знаходяться більше однієї третини людей на нашій планеті. Кожні 20 секунд в результаті антисанітарних умов, в яких живуть приблизно 2,6 млрд. чоловік у всьому світі, вмирає дитина. І це на додаток до тих 1,5 млн. молодих людей, вмираючим передчасно з причин, яким можна запобігти.

263 транскордонних озерних і річкових басейнів в усьому світі покривають території 145 країн і охоплюють майже половину поверхні планети. Є досить прісної води для задоволення потреб кожного, але вода розподілена нерівномірно і часто використовується неналежним чином.

Багато країн вже відчувають зростання нестачі води. У деяких регіонах наявність прісної води хорошої якості було скорочено в результаті забруднення її відходами діяльності людини, промисловості та сільського господарства. У зв’язку з тим, що кожна країна прагне задовольнити свої потреби у воді з обмежених водних ресурсів, в майбутньому очікується зростання конфліктів.

Коментувати