Як стати другом дитині-підлітку: поради батькам

0

Бути батьками підлітка – значить навчитися розуміти те, що ніколи не міг зрозуміти і прийняти. З 13 до 17 років людина переживає складний час, вона переоцінює себе і усвідомлює своє місце в цьому світі. Вам нічого не залишається, крім як бути своїй дитині найкращим другом. Розповідаємо 6 дуже важливих правил для батьків підлітка.

Знайдіть собі заняття. Навіть якщо до цього ваші вихідні завжди проходили перед телевізором на дивані, тепер прийшов час знайти собі хобі до душі. В іншому випадку ви завжди будете намагатися знайти до чого причепитися у вашій дитині.

Прийміть свою дитину такою якою вона є. Все, що ви могли зробити і внести в її виховання, ви вже зробили. Перехідний вік – не краща час для моралей і показів батьківського авторитету. У цьому віці все хороше і погане діти сприймають набагато яскравіше і ближче, ніж ми з вами.

Робіть все, що дитина хоче. Якщо вона просить у вас купити йому щось, нехай на ваш погляд абсолютно безглузду річ, купіть її. У віці п’ятнадцяти років, дитина дійсно вірить, що може покластися на вас в будь-який момент і прохання купити йому ту чи іншу річ, ні що інше як перевірка партнер чи ви їй.

Завжди розповідайте дитині про себе. Навіть якщо вона не питає. Діліться своїми переживаннями, розповідайте, що у вас вийшло, а що ні. У цьому віці розпитування «Як пройшов твій день?», «Як справи в школі?» – не діють. Дитина уже поділилася цією інформацією з ким вважає за потрібне. Все, що вам залишається – це поділитися своєю історією.

Усвідомте, що тепер у дитини дуже багато нових інтересів і захоплень. І якщо вона пускає вас в ці свої інтереси – ви дуже щаслива людина. І навіть не намагайтеся її «затягувати» в старі інтереси – це абсолютно безглузде заняття. Краще поробіть з ним те, що вона любить, адже поруч з вами в першу чергу знаходиться доросла і цілком самостійна особистість.

Обов’язково створіть для своєї дитини тил. Повірте, в цьому віці у неї кожен день – війна. Війна – з самою собою, своїми поглядами, протиріччями і в першу чергу гормонами.

Коментувати