Як убезпечити дитину в автомобілі

0

Дитина повинна перебувати за незайнятим сидінням або позаду найлегшої людини.

Американський “Центр автомобільної безпеки” (CAS) направив в національне агентство з безпеки дорожнього руху NHTSA петицію з вимогою вжити заходів щодо захисту дітей на задніх кріслах автомобілів. На думку авторів цього документа “якщо це можливо, дитина повинна знаходитися за незайнятим сидінням або позаду найлегшої людини. В іншому випадку при ДТП різко підвищується ризик важких або смертельних травм. Особливо – при ударі ззаду, коли спинка руйнується під вагою переднього пасажира”.

Фахівці CAS закликають NHTSA використовувати ЗМІ та соціальні медіа, щоб донести це попередження до батьків. Заодно центр пропонує зобов’язати виробників наклеювати на спинки передніх сидінь етикетку з приписом пасажирам вибирати найбільш безпечне місце.

Небезпека неправильної посадки в петиції підтверджується трагічною статистикою за 1990-2014 роки (близько 900 інцидентів), наводяться навіть імена загиблих, моделі машин і рік їх випуску. Експерти CAS відзначають, що дуже часто дитина сидить за водієм, як правило “важким батьком”, щоб мама могла наглядати за сином впівоберта. В результаті чого при аварії водій може травмувати дитину.

Крім того, в CAS пропонують ввести новий стандарт на автомобільні сидіння, щоб крісло витримувало масу, в 20 разів більше ваги дитини.

Коментувати