Як зрозуміти, що людина тоне, врятувати її і вберегтися самому

0
В Україні з початку року потонула 641 людина. Як врятувати потопельника і запобігти нещасному випадку.

О другій ночі 8 серпня до Служби порятунку надходить повідомлення про те, що четверо людей потонули. Двоє маленьких дітей 7 і 9 років, їхня бабуся і її друг пропали на ставку селища Добровеличківка.

Рятувальники одразу ж почали пошукові роботи. І через годину їм вдалося знайти тіла загиблих бабусі та її семирічного онука. Рятувальники продовжили роботу – ще була надія знайти живих.

Але вже о 6-й ранку рятувальники відшукали тіла двох інших зниклих людей: 41-річного чоловіка і 9-річної дитини. Що сталося, поки неясно. Правоохоронні органи продовжують слідство.

Але це не єдиний нещасний випадок. Влітку, щоб врятуватися від спеки, люди часто відправляються до водойм і нехтують правилами безпеки.

20 червня група пластунів вирушила в похід у Тернопільській області. Щоб перепочити, вони зупинилися на березі Дністра. Один із дітей вирішив помити ноги в річці, але послизнувся і впав у воду. Стрімка течія понесла дитину у вир.

За дитиною стрибнув друг і спробував витягнути, але сам мало не втопився. Слідом за другом у воду стрибнув їхній учитель. Кілька хвилин вони намагалися вибратися, але в підсумку їх затягнуло під воду. Вчителя і дитину більше ніхто не бачив.

Трохи цифр

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, потопання є третьою за масштабністю причиною нещасних випадків. Щорічно тонуть близько 360 тисяч людей у всьому світі. У більшості випадків у зоні ризику знаходяться чоловіки і діти. Чоловіки потрапляють в цю категорію через зайву самовпевненість, а іноді бажання поплавати після прийняття алкоголю або просто люблять плавати наодинці.

Діти не усвідомлюють небезпеки води і більш беззахисні.

В Австралії потопання є першою причиною смертності серед дітей у віці від 1-4 років. А в Бангладеші 43% смертей серед дітей – потопання.

Коментувати