Якщо ви хочете кинути курити, але не можете, вам зможуть допомогти

0

В Україні вже майже два тижні працюють “гаряча” телефонна лінія і веб-сайт, для тих, хто бажає позбутися  тютюнової залежності.

Національна безкоштовна «гаряча» лінія – один із трьох всесвітньо визнаних підходів до надання послуг у відмові від куріння, який рекомендовано Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), повідомляється на сайті Центру громадського здоров’я МОЗ.

Подібні сервіси працюють у багатьох країнах по усьому світу та вже довели свою ефективність. За словами доктора Донгбо Фу, експерта з питань відмови від куріння Ініціативи ВООЗ по звільненню від тютюнової залежності, за умови достатніх потужностей та належного фінансування «гаряча» лінія дозволяє охопити до 6% усіх курців щорічно, адже вона є доступною для усього населення країни.

«Щороку 10% українців втрачають здоров’я і життя через куріння. Тому сервіс підтримки тих, хто хоче відмовитися від цієї звички необхідний, і ми раді долучитися до цієї ініціативи» – зазначив Владислав Збанацький, заступник Генерального директора ЦГЗ з питань нагляду за неінфекційними захворюваннями.

Сервіс розроблено в межах ініціативи, яка впроваджується громадською організацією «Життя» в рамках спільного проекту Міністерства охорони здоров’я України та Бюро ВООЗ в Україні, за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва «Неінфекційні захворювання (НІЗ): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні».

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів з території України на номер сервісу допомоги курцям 0-800-50-55-60 безкоштовні і конфіденційні. Також отримати консультацію  можна на сайті www.stopsmoking.org.ua через онлайн-чат або надіславши запит електронною поштою. Сервіс працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 15:00.

Коментувати