Заможних українців запропонували визначати по-новому

0

Міністерство фінансів України запропонувало нові критерії для визначення багатих громадян з метою стягнення з них податків.

Зокрема, відомство пропонує вважати фізичними особами з високими доходами кінцевих бенефіціарів великих платників податків, а також зобов’язати їх подавати щорічну податкову декларацію і встановити підвищену відповідальність у разі порушень.

Відповідний проект змін до Податкового кодексу щодо критеріїв визначення осіб з високими статками оприлюднено на сайті Мінфіну.

Зміни запропоновані в рамках протидії розмиванню бази оподаткування та виведення прибутків з-під оподаткування. Зокрема, пояснюють у відомстві, основна частка великих статків заможних осіб складається не із заробітної плати, а з інших видів доходів, таких як інвестиційний прибуток, банківські депозити, операції з нерухомим майном тощо.

Мінфін пропонує віднести до категорії заможних осіб фізичну особу-резидента, яка відповідає одному з наступних критеріїв:

а) є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) великого платника податків;

б) прямо чи опосередковано володіє 10% і більше відсотками статутного (складеного) капіталу або права голосу придбаних акцій (часток) юридичної особи, що є податковим резидентом іншої держави та задекларувала (отримала) дохід за попередній податковий (звітний) рік 10 млн і більше;

в) загальний річний оподатковуваний дохід за попередній податковий (звітний) рік перевищує 50 млн грн.

Такі особи зобов’язані будуть щорічно подавати податкову декларацію, при цьому за несвоєчасне подання буде встановлена відповідальність “підвищеного рівня “.

Крім того, пропонується розширити повноваження ДФС правом отримувати інформацію щодо обігу коштів на їх банківських рахунках виключно на письмову вимогу за належного захисту таких даних. За результатами цієї інформації “відбуватиметься один із заходів з протидії практики розмивання бази оподаткування та виведення прибутків з-під оподаткування”.

На переконання Мінфіну, прийняття змін сприятиме посиленню контролю за легальністю доходів, зменшенню кількості “схемних” операцій та рівня тіньової економіки.

Мінфін нагадує, що за 2016 рік за результатами деклараційної кампанії 63 фізичні особи задекларували дохід у загальній сумі на 7,6 млрд грн.

Коментувати