Змінити виборчу адресу тепер можна онлайн, не виходячи з дому

0

Без черг та очікувань. Міністерство цифрової трансформації запустило функцію, за допомогою якої виборці, що прописані в одному місті, а проживають в іншому, можуть змінити місце для голосування в електронній формі.

На місцеві вибори українці можуть змінити виборчу адресу онлайн. Встигла потрапити в першу сотню людей, які зробили це через електронні сервіси, й переселенка Катерина Жемчужникова.

 “Зараз, все ж, хоч і адаптивний, але карантин, і не всі відділи реєстру виборців користуються традиційним способом приймання громадян. Сама процедура зайняла в онлайні в мене не більше пʼяти хвилин. Там все дуже просто й інтуїтивно: ти заповнюєш всі дані, які в тебе просять. Я проголосую не лише на цих місцевих виборах, а й надалі я не буду використовувати процедуру зміни місця голосування”, – розповіла переселенка Катерина Жемчужникова в інтерв*ю для poltavske.tv

Процедура доступна з 1 липня й до 9 вересня.

“Виборець повинен мати кваліфікований електронний цифровий підпис. Заповнює анкету, прикріпляє скан-копію паспорту та документу, що підтверджує його місце проживання. Впродовж 2-3 годин у нашому відділі зʼявляється ця заява, і її обробляємо”, – зазначив Володимир Гончаров, заввідділу реєстру виборців Подільської райради Полтави.

Має все ось такий вигляд:

“Вибираємо кабінет виборця, ідентифікуємо себе за допомогою електронного цифрового підпису. Це ми зайшли у свій кабінет. Уточнюємо всі ідентифікаційні дані та обираємо зміни виборчої адреси”.

На обробку одного запиту йде до 15 днів, після яких виборцю дають відповідний документ.

“Це створено для того, щоб більше громадян могли взяти участь зокрема у місцевих виборах і не були привʼязані до місця реєстрації. За підрахунками ЦВК, в Україні десь додасться шість мільйонів виборців. Також там додано ще багато можливостей, зокрема і про включення до державного реєстру виборців, і зміна ідентифікаційних зданих, а також можна робити запити”, – прокоментувала Олена Котенко, в. о. начальника відділу адміністрування держреєстру виборців.

Зазначена виборча адреса буде визначена як постійна, і її не можна буде змінити протягом наступних шести місяців.

 

Коментувати