Золота кредитка Жеваго: олігарх в центрі нового скандалу

0

Над екс-власником банку «Фінанси і кредит» Костянтином Жеваго згущуються хмари. До безлічі судових розглядів і кримінальних справ за фактами розкрадання рефінансу від НБУ і подальшого виведення майна з-під застави додається ще одна скандальна історія. Про це пише «КРЕМЕНЧУГTODAY».

Як повідомили «КРЕМЕНЧУГTODAY» джерела в Судовій адміністрації, крім корпоративних, є у Жеваго і інший – особистий борг, за яким претензії пред’являють особисто йому: нардеп взяв і не віддає кредит.

Справа про особисту кредитну лінію олігарха має номер 761/5795/17. Подробиці можна дізнатися з судового реєстру. Позов проти Жеваго ще в березні подав ліквідатор банку «Фінанси і Кредит».

«Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позовна заява подана й оформлена відповідно до встановлення норм ЦПК України. А тому, суд рахує, достатньо наявну підставу для Відкриття провадження по справі та призначення судового засідання».

У своєму рішенні суддя Шевченківського райсуду Києва Н. Г. Притула подробиць скандальної справи не розголошує, проте сайту стало відомо, про яких раніше невідомих кредитах йдеться.

Ще в 2009 році Костянтин Жеваго відкрив в своєму банку дві картки: одну – дружині, другу на своє ім’я (кредитний договір №143vUAH-12-09 від 31.12.2009, овердрафт).

Судячи з усього, користувався банківськими грошима олігарх, особливо не контролюючи і не шкодуючи. В результаті за станом на 2016 рік з урахуванням відсотків його борг по кредитці склав близько 10 000 000 гривень. Ще 2 000 000 було по кредитці дружини.

Цікаво, що за дружину Жеваго, за даними джерел, після позову до суду -розрахувався, але свій кредит «закривати» відмовився.

Розвитку цю справу до сих пір не отримало: в реєстрі судових рішень немає даних про наступні судові розгляди, в тому числі апеляційні, і знаєте, чому? Тому що відповідальні особи, нібито, ніяк не можуть встановити фактичне місцезнаходження Костянтина Жеваго, щоб вручити йому повістку.

Але справа по особистій кредитній лінії, як би того багатьом не хотілося, не закрита. І так виходить, що воно може представляти для олігарха загрозу не меншу, ніж історія про розкрадання 5 мільярдів гривень рефінансу для його банку «Фінанси і Кредит» та особисту поруку Жеваго на 1,5 мільярда гривень.

Коментувати