Безвізовий пакет: Порошенко підписав закон про ID-паспорти

0

Президент Петро Порошенко ввів в дію закон з “безвізового пакету”, яким забезпечується перехід на паспорти у вигляді біометричної ID-карти. Про це сьогодні повідомила прес-служба глави держави.

“Президент Петро Порошенко підписав закон №1474-VIII про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським союзом візового режиму для України”, – йдеться в повідомленні.

Закон передбачає чітке розмежування видів документів з безконтактним чіпом і без нього, а також введення карти трудового мігранта як документа, що посвідчує особу іноземця або осіб без громадянства, які мають намір займатися підприємницькою діяльністю в Україні, і що підтверджує законні підстави для проживання в країні.

Закон №3224 відкриває можливість для громадян отримувати замість внутрішньогромадянського паспорта старого зразка (книжечки) ID-карти, які з січня видавалися тільки 16-річним українцям. Тепер ID-карти будуть отримувати з 14 років. З цього віку на чіп паспорта будуть записуватися в цифровому вигляді відбитки пальців – при отриманні внутрішнього документа за бажанням, при оформленні закордонного паспорта – обов’язково.

Перша ID-карта 14-річним буде оформлятися безкоштовно. Перший час паспорта нового зразка будуть використовуватися паралельно з діючими паперовими.

Коментувати